Logo
  • DONALD
  • GOOGLE WJEŻDŻA Z DUŻYM ROZSZERZENIEM AI, BARD Z DOSTĘPEM DO MAP, YOUTUBE CZY GOOGLE DOCS

Google wjeżdża z dużym rozszerzeniem AI, Bard z dostępem do map, YouTube czy Google Docs

20.09.2023, 08:15
We wtorek Google ogłosiło
nowy model swojego chatbota
wyposażonego w sztuczną inteligencję. Bard ma być "najmądrzejszy i najbardziej wydajny" w historii dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik. Zwiększyły one zdolność modelu do "bycia bardziej intuicyjnym, pomysłowym i responsywnym".
W ulepszaniu chatbota pomogły również informacje zwrotne od użytkowników. Jednocześnie dyrektor produktu w Google Jacek Krawczyk podkreślił, że Bard został wprowadzony do użytku dopiero pół roku temu. 
Nowy model umożliwi współpracę przy kreatywnych projektach w
ponad 40 językach
, a także zapewni wsparcie w dogłębnym kodowaniu czy możliwość analizowania konkretnych tematów z różnych punktów widzenia.
Wśród nowych możliwości chatbota znalazła się również pomoc w czasie rzeczywistym w korzystaniu z innych aplikacji Google: Map, YouTube'a, Hoteli, Lotów, Gmaila, Dysku czy Dokumentów. Narzędzie domyślnie pobiera informacje z innych usług firmy, ale użytkownicy mogą w każdym momencie wyłączyć rozszerzenia. 
"Prawdziwa magia rozszerzeń objawia się w możliwości łączenia ich ze sobą w intuicyjny, naturalny sposób, w taki sam sposób, w jaki rozmawiasz z przyjacielem. Żyjemy między aplikacjami i kartami, ale dzięki rozszerzeniom Bard ma teraz grupę pomocników, którzy mogą wyświetlić tylko potrzebne informacje z tych aplikacji i usług. Zamiast więc godzinami szukać lotów i planów na 14 lutego, możesz po prostu poprosić Barda, aby wyszukał loty na Walentynki, miejsca, w których można kupić kwiaty w pobliżu lotniska, a nawet żeby napisał ci wiersz, który zaskoczy twoją wyjątkową osobę, a wszystko to w jednej rozmowie" - napisano w komunikacie.
Google podał również przykładowe zapytania, które będzie można wprowadzić do Barda:
"Opracuj listę 10 kreatywnych strategii, które pomogą mojemu sklepowi internetowemu zwiększyć sprzedaż w miesiącach wiosennych i letnich. Nazywa się Super Swetry, robimy swetry dla kotów i psów";
"To mój pierwszy semestr na studiach i chcę się zaangażować, ale też chciałbym mieć dobre oceny. Pomóż mi sformułować punkt widzenia na temat tego, dlaczego ważne jest, aby zrównoważyć moje zaangażowanie w szkolne kluby i zajęcia pozalekcyjne, skupiając się jednocześnie na nauce";
“Utwórz program w dowolnym języku programowania, który przyjmuje zdanie jako dane wejściowe i wyświetla liczbę każdego słowa w zdaniu. Ignoruj interpunkcję i uwzględnij wielkość liter”;
"Ubiegam się o stanowisko menedżera ds. marketingu w YouTube w Korei. Stanowisko, o które chcę aplikować, to menedżer odpowiedzialny za zwiększanie udziału YouTube Music w rynku południowokoreańskim. Na to stanowisko wymagana jest duża znajomość branży K-pop i mocne zaplecze marketingowe. Czy na podstawie tego opisu możesz utworzyć listę 5 pytań do rozmowy kwalifikacyjnej w języku koreańskim, które mogę wykorzystać w przygotowaniu? W każdym pytaniu umieść 3 punkty do dyskusji".

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA