Logo
  • DONALD
  • WARSZAWA: SĄD ORZEKŁ, ŻE JEDNAK MOŻNA PIĆ PIWKO NA BULWARACH WIŚLANYCH

Warszawa: sąd orzekł, że jednak można pić piwko na bulwarach wiślanych

26.01.2023, 11:35
fot. Flickr
W 2018 roku Rada miasta stołecznego Warszawy podjęła dwie oddzielne uchwały
dopuszczające spożywanie alkoholu nad Wisłą
: jedna dotyczyła bulwarów wiślanych, druga plaży Poniatówka. 
9 lutego 2022 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny rozpatrzył skargi na uchwałę dotyczącą bulwarów. Uznano ją wówczas za nieważną, z czym nie zgodził się Rafał Trzaskowski.
Prezydent Warszawy dwa miesiące po ogłoszeniu wyroku wniósł skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego, która wstrzymała decyzję sądu wojewódzkiego.
Dziś już wiemy, że
Naczelny Sąd Administracyjny przyznał rację Trzaskowskiemu
i dopuścił spożywanie alkoholu na bulwarach wiślanych. Uznano, że uchwała Rady m.st. Warszawy nie naruszyła art. 14 ust 2b ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
- Bulwary wiślane mają służyć mieszkankom i mieszkańcom do relaksu i wypoczynku. Rada Warszawy dopuściła wyjątkowo w tym miejscu "piwo pod chmurką" i
nie przeciwstawiamy się kulturalnemu spożywaniu alkoholu
. Porządku na tym obszarze, jak i  w całym mieście pilnują i będą pilnować odpowiednie służby. Ufam, że będzie się udawało pogodzić potrzeby gości spędzających czas nad Wisłą z potrzebami mieszkańców i mieszkanek okolicy - skomentował dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w warszawskim Ratuszu Karolina Zdrodowska.
Co jakiś czas wraca dyskusja odnośnie spożywania alkoholu nad Wisłą w Warszawie. Na początku pandemii COVID-19 radni zadecydowali o zakazie spożywania napojów alkoholowych na bulwarach i plaży do momentu odwołania stanu epidemii. 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA