Logo
  • DONALD
  • AMBASADOR ROSJI GRZECZNIE PODZIĘKOWAŁ PAPIEŻOWI FRANCISZKOWI ZA ROZMOWĘ I ZA "WYWAŻONE STANOWISKO" W SPRAWIE UKRAINY

Ambasador Rosji grzecznie podziękował papieżowi Franciszkowi za rozmowę i za "wyważone stanowisko" w sprawie Ukrainy

23.06.2024, 14:15
Fot. East News
Wczoraj miała miejsce audiencja prezydium biskupów u papieża Franciszka, podczas której poruszono temat wojny w Ukrainie. Watykańskie biuro prasowe poinformowało także o
spotkaniu papieża z Iwanem Sołtanowskim, rosyjskim ambasadorem
przy Stolicy Apostolskiej. Biuro nie podało żadnych szczegółów na temat rozmowy.
Papież Franciszek jest już znany z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Tym razem odbył audiencję z rosyjskim dyplomatą. Biuro prasowe Watykanu nie poinformowało o temacie rozmowy, jednak Iwan Sołtanowski zdał relację rosyjskim mediom propagandowym Ria Novosti. Jak podają, główną poruszoną sprawą było możliwe
zawarcie pokoju z Ukrainą
.
Zgodnie z ich przekazem, ambasador wyrażał wdzięczność papieżowi za "konsekwentnie wyważone i konsekwentnie miłujące pokój stanowisko". Zauważył, że głowa Kościoła niestrudzenie poszukuje dyplomatycznego rozwiązania "rozumiejąc złożoność i prawdziwe przyczyny ostrego międzynarodowego konfliktu". Jak mówi, Franciszek jest świadomy, że negocjacje rozejmu bez udziału Rosji byłyby daremne.
Przedstawiciel ambasady przypomina, że Putin wyraził chęć pokojowego rozwiązania konfliktu. "Podzielamy zaniepokojenie stałym pogarszaniem się sytuacji na świecie. Wyraziliśmy gotowość do kontynuowania regularnego i opartego na zaufaniu dialogu między Rosją a Stolicą Apostolską" - przekazuje Ria Novosti.
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA