Logo
  • DONALD
  • NA WEZWANIE TUSKA BOGACI RZECZYWIŚCIE ZACZĘLI WPŁACAĆ DUŻE KWOTY NA PO

Na wezwanie Tuska bogaci rzeczywiście zaczęli wpłacać duże kwoty na PO

27.05.2023, 08:00
fot. East News
17 marca Donald Tusk podczas spotkania z mieszkańcami Bytomia podkreślił, że Platforma Obywatelska nie wygra w rywalizacji finansowej z Prawem i Sprawiedliwością. 
- Przygotujemy akcję billboardową w najbliższym czasie. To spowoduje, że na koncie Platformy na pół roku przed wyborami zostanie 1,5 miliona zł. My nie wygramy wojny na pieniądze, na propagandę. Na pieniądze z PiS-em nie wygramy - stwierdził.
Lider opozycji
zaapelował do sympatyków o wsparcie finansowe
. Jednocześnie w rejestrze wpłat na rzecz PiS znajduje się 14 osób, które w 2023 roku wpłaciły łącznie 427 tysięcy zł. Większość darczyńców to menedżerowie spółek Skarbu Państwa.
Okazuje się, że apel Tuska zmobilizował majętnych wyborców. Wirtualna Polska dotarła m.in. do 65-letniego przedsiębiorcy Zbigniewa Łojka, który wpłacił 11 tysięcy zł.
- Żadna partia nie ma szans z PiS-em w zakresie finansów na kampanię wyborczą. Postanowiłem to zrównoważyć, na tyle, ile było mnie stać. I radzę innym ludziom, aby wpłacali, bo zostaniemy z tą niedobrą władzą na dłużej - skomentował.
Współwłaściciel fabryki szkła przemysłowego Janusz Jankowiak z Koszalina wpłacił w kwietniu 52,3 tysiąca zł. Tyle samo wpłacił prezes i właściciel Grupy Inwestycyjnej Hossa Mariusz Gawron z Sopotu. 
- Od apelu Donalda Tuska na konto Platformy Obywatelskiej
wpłynęło 1 milion 489 tysięcy zł
, a odnotowano 4807 wpłat od sympatyków - poinformował rzecznik partii Jan Grabiec w rozmowie z Wirtualną Polską. 
Warto podkreślić, że wpłaty poniżej 10 tysięcy zł, nie są ujmowane w publicznych rejestrach.
Sprawę skomentował Grzegorz Janoszka z partii Razem.
"Krewni i znajomi neoliberalnych królików, mający miliony na kontach, w ramach ustawki przedwyborczej wpłacają właśnie codziennie tłuste hajsy na swoją partię-matkę. Demokracja w obecnym systemie ekonomiczno-politycznym to
rachityczna atrapa
" - napisał na Twitterze:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA