Logo
  • DONALD
  • UNIWERSYTET WROCŁAWSKI PRZEPRASZA ZA ŻART Z BUDOWANIEM AKADEMIKÓW: "ZOSTAŁ ŹLE ODCZYTANY"

Uniwersytet Wrocławski przeprasza za żart z budowaniem akademików: "został źle odczytany"

02.04.2024, 06:57
fot. Facebook, Uniwersytet Wrocławski / Barbara Maliszewska, Wikimedia Commons
Uniwersytet Wrocławski
z okazji Prima Aprilis zapowiedział
budowę nowych akademików
. Choć raczej od początku było wiadomo, że to żart - na wizualizacji przedstawiono bowiem budynki w kształcie gumki i temperówki - wpis został szeroko skrytykowany przez komentujących. W efekcie post z żartem edytowano, dodając
przeprosiny
od kierownika Działu ds. Komunikacji.
Post opublikowano na Facebooku Uniwersytetu Wrocławskiego 1 kwietnia:
"Nikt nie pytał, wszyscy czekali!
Na placu Grunwaldzkim powstaną nowe akademiki
Temperówka i Gumka Myszka! Do kompletu dla Ołówka i Kredki, rzecz jasna".
"- Budowa Temperówki i Gumki Myszki planowana była już od roku 2005, kiedy to powstały projekty obu budynków i ogólna koncepcja. Odwlekaliśmy decyzję o budowie ze względu na ważniejsze uniwersyteckie wydatki, ale dziś wracamy do tematu. Projekty unowocześniliśmy, zdecydowaliśmy także o dokładnej lokalizacji - mówi Jan Pióro, nasz człowiek od inwestycji i remontów".
"Akademiki pomieszczą
około 400 nowych mieszkańców
i gotowe będą w październiku 2025 roku. Nowoczesne, dobrze wyposażone, w bardzo dobrej lokalizacji i cenie, tuż przy Wydziale Matematyki i Informatyki, Chemii, Biotechnologii, Instytucie Dziennikarstwa oraz Bibliotece Uniwersyteckiej" - napisano.
Do wpisu dołączono "wizualizację", budynków w kształcie gumki i temperówki. Pod postem szybko pojawiły się krytyczne komentarze, w których zwracano jednak uwagę, że
problemy mieszkaniowe studentem nie są dobrym tematem do żartów.
"imagine zrobić żart z jednego z największych problemów z jakim zmagają się studenci w ostatnich czasach i dziwić się, że ich to wcale nie śmieszy XD".
"Nie no beka totalna, super Uniwersytet Wrocławski. Czyli dla was budowa akademików to tylko prima aprilisowy żart, super śmieszne. Szczególnie, kiedy pochodzisz z rodziny o niskich dochodach nie z Wrocławia i właśnie nie dostałeś akademika".
"Szkoda, że UWr dba o potrzeby studentów tylko w prima aprilis". 
"Hehe bo wiecie, studenci chca mieć w czasie studiów dach nad głową, no beka straszna". 
"Z uwagi na realny problem to trochę tak jakby policja wstawiła post że od dziś nie będzie ścigać kierowców łamiących przepisy" - brzmią najbardziej lajkowane komentarze.
Po krytyce post edytowano, dodając przeprosiny.
"W związku z tym, że nasz prima aprilisowy żart został odczytany inaczej niż tego chcieliśmy i się spodziewaliśmy, bardzo przepraszamy, nie taka była nasza intencja" - napisano.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://www.facebook.com/uniwroc/posts/pfbid0NLTvUwtLNMiYawraugJEAsa8495LRxxGMksqBcFKRmU5qbE8ktvmU3U9HKwBWotTlhttps://www.facebook.com/uniwroc/posts/pfbid0NLTvUwtLNMiYawraugJEAsa8495LRxxGMksqBcFKRmU5qbE8ktvmU3U9HKwBWotTl
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA