Logo
  • DONALD
  • WROCŁAW: PRACOWNICA BANKU "ZORGANIZOWAŁA SOBIE" PRZELEWY NA 4,5 MLN I KUPIŁA CZTERY MIESZKANIA

Wrocław: pracownica banku "zorganizowała sobie" przelewy na 4,5 mln i kupiła cztery mieszkania

08.08.2022, 07:35
Pracownica jednego z wrocławskich oddziałów banku dokonała ponad
2,5 tysiąca transakcji
i okradała bank na
4,5 mln złotych
. 40-latka swojego pracodawcę okradała przez kilka miesięcy. Pieniądze przelewała na swoje konto.
- Cała sprawa miała swój początek w zawiadomieniu, które złożył przedstawiciel jednego z dużych banków - informuje dolnośląska policja.
Inni pracownicy banków zauważyli podejrzane transakcje jednej z pracownic, która zajmowała się obsługą kredytów. Sprawę zgłosili policji.
- Z ustaleń wynikało, że skradzione pieniądze mieszkanka Wrocławia wydawała na własne potrzeby. Na początku spłaciła zobowiązania komornicze sięgające prawie 0,5 mln złotych, a następnie rozpoczęła działania inwestycyjne na rynku mieszkaniowym - podaje policja.
Kobieta za ukradzione pieniądze kupiła razem
ze swoją 20-letnią córką 4 mieszkania, w tym jedno w nadmorskim kurorcie:
- Co ciekawe, to właśnie w nim podczas zatrzymania przebywała córka pracownicy banku, która nie kryła zaskoczenia, kiedy do jej drzwi zapukali funkcjonariusze. Jej matka została zatrzymana w tym samym czasie, w jednej z miejscowości położonej obok dolnośląskiej stolicy - informują dolnośląscy mundurowi.
Policja zatrzymała pracownicę banku, jak i jej córkę. Kobiety spędzą trzy miesiące w areszcie. Odpowiedzą za oszustwa, przywłaszczenie i pranie pieniędzy. Grozić im może kara do
10 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariuszom udało się
odzyskać 3,5 mln złotych na kontach bankowych
i w formie gotówki, a także samochód oraz wspomniane wcześniej mieszkania. Kobiety miały dużą część skradzionych pieniędzy przeznaczyć na bieżące wydatki.

Dokarm kaczkę przez internet

Cieszymy się, że tu jesteś. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA