Logo
  • DONALD
  • AKTYWIŚCI PROSZĄ PAPIEŻA, ŻEBY WPŁYNĄŁ NA KATOLIKÓW I ŻEBY CO PIĄTEK BYŁ POST OD MIĘSA

Aktywiści proszą papieża, żeby wpłynął na katolików i żeby co piątek był post od mięsa

17.11.2023, 07:00
fot. East News
Członkowie Sustainable Earth Eating zaapelowali do papieża Franciszka o przywrócenie obowiązku
niejedzenia mięsa w piątki
jako formy pokuty dla katolików. Aktywiści argumentują, że taka decyzja może skłonić wiernych do dyskusji o wpływie spożywania mięsa na środowisko.
- Ta inicjatywa niosłaby znaczące przesłanie dotyczące zrównoważonego rozwoju, współczucia i odpowiedzialności za środowisko. Włączając bezmięsne piątki, papież Franciszek może
zainspirować miliony katolików
i ludzi na całym świecie do dokonywania wyborów żywieniowych, które będą korzystniejsze dla naszej planety - powiedziała dyrektor generalna SEE Jane DeMarines. 
DeMarines wyraziła w imieniu organizacji wdzięczność za "niezłomne zaangażowanie papieża Franciszka".
- Przywrócenie bezmięsnych piątków przez Kościół katolicki byłoby potężnym symbolem jedności i ogromnym krokiem w kierunku ochrony naszej planety - dodała.
Papież Franciszek od lat wspiera walkę ze zmianą klimatu. W 2020 roku stwierdził, że trwająca na całym świecie pandemia nie jest może "zemstą", ale na pewno jedną z "reakcji natury" na kryzys klimatyczny.
 
Ponadto zlecił przebudowę ogrodów i budynków nad jeziorem Albano w centrum edukacji ekologicznej i rolnictwa. Zdecydował, że Castel Gandolfo będzie nosiło nazwę Borgo Laudato Si, która pochodzi od encykliki ekologiczno-społecznej o tym samym tytule opublikowanej przez głowę Kościoła w 2015 roku. Wezwał w niej do drastycznej redukcji gazów cieplarnianych i radykalnej zmiany stylu życia.

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA