Logo
  • DONALD
  • ABP JĘDRASZEWSKI WYJAŚNIA, ŻE ROZWODNICY POWINNI JUŻ OLAĆ ZWIĄZKI I ŻYĆ SAMOTNIE

Abp Jędraszewski wyjaśnia, że rozwodnicy powinni już olać związki i żyć samotnie

30.04.2024, 06:45
fot. East News / Twitter
Arcybiskup Marek Jędraszewski
, który zasłynął wypowiedziami m.in. o "tęczowej zarazie", tym razem podzielił się swoją refleksją na temat
rozwodów
. Jak stwierdził, "rozwiedzeni nie powinni wchodzić w nowe związki", a jedyną słuszną drogą po rozstaniu jest życie w samotności. Jego wpis wywołał wiele reakcji, komentujący przypominają m.in., że po tzw. kościelnych rozwodach kolejne śluby brało wielu polityków PiS.
"Gdy już dojdzie do nieszczęścia rozwodu,
rozwiedzeni nie powinni wchodzić w nowe związki.
Dalsze życie w samotności jest heroizmem i jedyną słuszną drogą po rozstaniu. Wtedy rozwód nie jest życiową klęską" - napisał abp Marek Jędraszewski na Twitterze.
W komentarzach szybko pojawiły się oskarżenia o hipokryzję polskiego Kościoła, który umożliwił zawarcie ponownego kościelnego małżeństwa wielu politykom PiS. Najczęściej pojawiało się nazwisko
Jacka Kurskiego
, który po ponad 20 latach związku z pierwszą żoną otrzymał unieważnienie małżeństwa. Jego drugi ślub kościelny, który odbył się w sanktuarium w Łagiewnikach w 2020 roku, wywołał ogromne kontrowersje, ale i publiczną debatę na temat unieważniania małżeństw w Kościele katolickim.
Informowano również, że to właśnie abp Marek Jędraszewski miał
pomóc
zarówno w unieważnieniu pierwszego małżeństwa, jak i załatwieniu ślubu w Łagiewnikach.
Pod postem Jędraszewskiego przypomniano również, że wiele innych osób związanych z PiS jest po rozwodzie i żyje w nowych związkach, np. Mariusz Kamiński czy Marta Kaczyńska. Wiadomo również, że rozwód mają za sobą także Łukasz Schreiber czy Daniel Obajtek.
Zobacz też: 
 

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. abp Marek Jędraszewski on Twitter: "Gdy już dojdzie do nieszczęścia rozwodu, rozwiedzeni nie powinni wchodzić w nowe związki. Dalsze życie w samotności jest heroizmem i jedyną słuszną drogą po rozstaniu. Wtedy rozwód nie jest życiową klęską. / Twitter"https://x.com/AbpJedraszewski/status/1784890328689828327
2. Osiem Gwiazd on Twitter: "No chyba, że się jest Jackiem Kurskim. To wtedy nie. / Twitter"https://x.com/RuchOsmiuGwiazd/status/1784906122278629679
Pokaż więcej (2)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA