Logo
  • DONALD
  • SONDAŻ PREZYDENCKI: PATRYK JAKI W STARCIU Z TRZASKOWSKIM MIAŁBY LEPSZY WYNIK NIŻ MORAWIECKI

Sondaż prezydencki: Patryk Jaki w starciu z Trzaskowskim miałby lepszy wynik niż Morawiecki

07.07.2024, 16:45
fot. East News
Portal DoRzeczy opublikował wyniki najnowszego sondażu, w którym respondentów pytano, kto powinien zostać
kandydatem PiS na prezydenta
. O ile najwięcej wskazań uzyskał były premier
Mateusz Morawiecki
, to według badanych większe szanse na pokonanie Rafała Trzaskowskiego miałby
Patryk Jaki
.
Z badania IPSOS wynika, że według 19% respondentów kandydatem PiS na prezydenta powinien być Mateusz Morawiecki. 10% wskazało natomiast na europosła Patryka Jakiego. Na trzecim miejscu znalazł się Przemysław Czarnek (6%), a na czwartym Beata Szydło (5%). Tobiasza Bocheńskiego w roli kandydata PiS widziałoby 4% badanych, a Marcina Mastalerka, szefa gabinetu prezydenta, 3%. Tyle samo wskazań uzyskał Mariusz Błaszczak. Aż 36% respondentów nie wiedziało, kogo wybrać.
Badanych zapytano również,
na kogo oddaliby głos w drugiej turze
, jeśli kandydat PiS zmierzyłby się w niej z Rafałem Trzaskowskim. Tu odrobinę lepiej od Morawieckiego wypadł Patryk Jaki. Gdyby w drugiej turze prezydent Warszawy rywalizowałby z byłym premierem, na Trzaskowskiego głos oddałoby 48% respondentów, a na Morawieckiego - 38%. Gdyby jednak rywalem Trzaskowskiego był Patryk Jaki głosy rozłożyłyby się odpowiednio
49% do 39%
.  
Przypomnijmy, że według wielu niedawnych sondaży to jednak Mateusz Morawiecki najczęściej wskazywany jest jako najlepszy kandydat PiS. On sam zapewniał w jednym z wywiadów, że jeśli taka byłaby polityczna decyzja, zdecydowałby się na kandydowanie.
 
Nieoficjalnie wiadomo, że decyzja w PiS jeszcze jednak nie zapadła, a obecnie trwają badania mające wskazać najlepszego kandydata. Jak podaje DoRzeczy, Jarosław Kaczyński chciałby podobno wystawić w wyścigu prezydenckim kogoś "względnie młodego", mającego zawodowe doświadczenie, a jednocześnie niekojarzącego się decyzjami poprzedniego rządu. 
 
 

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA