Logo
  • DONALD
  • PREZES KACZYŃSKI OŚWIADCZYŁ, ŻE NIE MA POJĘCIA DO KOGO NALEŻY "PIERWSZE KOLANO RP"

Prezes Kaczyński oświadczył, że nie ma pojęcia do kogo należy "pierwsze kolano RP"

24.05.2024, 10:01
fot. East News
Jarosław Kaczyński
oświadczył w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie, że "nie wie", do kogo należy
"pierwsze kolano RP
", o którym mówił
Tomasz Mraz
, były podwładny Zbigniewa Ziobry. Prezes PiS uważa, że były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości wszedł do resortu jako "agent", a teraz wykorzystuje go obecna władza.
Nie milkną komentarze po ostatnim posiedzeniu parlamentarnego zespołu ds. rozliczeń PiS, któremu przewodzi Roman Giertych. W środę zespół zajmował się sprawą
Funduszu Sprawiedliwości
, z którego środki rozdzielał
resort Zbigniewa Ziobry
. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo, przygotowywane są wnioski o uchylenie immunitetów posłów Suwerennej Polski.
Jednym z podejrzanych jest Tomasz Mraz, będący jednocześnie najważniejszym świadkiem prokuratury. W środę opowiadał on na posiedzeniu zespołu Giertycha o tym, jak wyglądał rozdział środków z Funduszu. Według jego relacji konkursy były ustawiane, a o wszystkim miał wiedzieć Zbigniew Ziobro.
Pisaliśmy o tym tutaj: 
Mraz, mówiąc o kolejnych konkursach, z którego miliony złotych otrzymywał m.in. o. Tadeusz Rydzyk, wspomniał o
"umowie z podmiotem medycznym na ok. 1,5-2 mln zł"
.
- Była umowa na półtora albo na dwa miliony, gdzie minister Romanowski powiedział mi, że jest takie polecenie, żeby taką umowę zawrzeć. Miał do nas przyjść wniosek,
mieliśmy przygotować umowę i wtedy dodał: "jest do zoperowania pierwsze kolano RP"
- powiedział Mraz.
W mediach społecznościowych szybko pojawiły się sugestie, że chodzi o Jarosława Kaczyńskiego, który w ostatnim czasie przechodził operację kolana.
Kaczyński dopytywany przez dziennikarzy w Sejmie oświadczył jednak, że "nie wie", do kogo należy "pierwsze kolano RP". Zeznania Mraza uważa za niewiarygodne. 
Wykorzystują kogoś, kto jest oszustem
, jeżeli to, co do mnie dociera, jest prawdziwe, bo ja nie słuchałem tego. Za nim stoi ktoś, kto gdyby Polska była praworządnym krajem, to by się znajdował zupełnie gdzie indziej - mówił Kaczyński.
- Ten człowiek najprawdopodobniej, bo to są tylko moje domysły,
po prostu już wszedł tam jako agent
. Najpierw spełnił pierwszą część swojej roli, czyli doprowadził do tej wewnętrznej awantury, a następnie przeszedł do kolejnej - dodał. 
Dopytywany, czy ręczy za polityków Suwerennej Polski w sprawie Funduszu Sprawiedliwości, odparł, że "nie ręczy", bo się tym nie zajmował.
- Jeżeli chodzi o te apelacje w tej chwili prowadzone, no to są one w oczywisty sposób z jednej strony wyborcze, ale z drugiej strony mają udowodnić, że coś co jest kłamstwem, jest prawdą, to znaczy, że nasze rządy miały charakter nieuczciwy. Ich rządy miały niebywale wręcz nieuczciwy charakter.

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. Grzegorz Kot on Twitter: "Kiedy było do zoperowania pierwsze kolano RP, trzeba było zapłacić z Funduszu Sprawiedliwisci. Minister Romanowski zalecił zawrzeć odpowiednią umowę. To tylko fragment powalających zeznań. pic.twitter.com/UbhdL7mcgZ / Twitter"https://x.com/gfkot/status/1793302820579311784
2. Piotr Leski on Twitter: ""Romanowski powiedział mi, że trzeba zawrzeć tę umowę. I dodał: jest do zaoperowania pierwsze kolano RP"Czy to oznacza, że żyliśmy w kraju, w którym szpitał decyzją polityka dostał 5 mln, żeby prezes został przebadany sprzętem emitującym minimalną dawkę promieniowania? 😱🧐 pic.twitter.com/LcUDy53Az9 / Twitter"https://x.com/LeskiPiotr/status/1793315633448264124
Pokaż więcej (1)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA