Logo
  • DONALD
  • BADANIE: BOJKOT KONSUMENCKI BYŁ SKUTECZNY W PRZYPADKU AUCHAN, MNIEJ W DECATHLONIE A W LEROY MERLIN PRAWIE WCALE

Badanie: bojkot konsumencki był skuteczny w przypadku Auchan, mniej w Decathlonie a w Leroy Merlin prawie wcale

10.04.2022, 08:21
 
Eksperci aplikacji PanParagon sprawdzili, na ile skuteczny jest
bojkot konsumencki sklepów
, które nie wycofały się z Rosji. W tym celu sprawdzono procentowy udział paragonów pochodzących ze sklepów
Auchan, Decathlon i Leroy Merlin
. To trzy sieci należące do francuskiej grupy Mulliez, która nie chce ograniczać działalności w Rosji mimo agresji na Ukrainę. Póki co zawieszono jedynie pracę sklepów Decathlon, jednak nie z uwagi na wojnę a z powodu problemów z dostawami. 
W ramach badania porównano udział paragonów z trzech następujących po sobie sobót: 12, 19 i 26 marca. Okazuje się, że bojkot jest najbardziej widoczny w przypadku sieci Auchan, nieco mniej w Decathlonie.
- Z naszych danych wynika, że procentowy udział paragonów pochodzących ze sklepów Auchan i Decathlon z tygodnia na tydzień spadał. Największy regres w zakupach użytkowników widać w sieci Auchan. W ciągu dwóch tygodni zainteresowanie produktami z tego hipermarketu
zmalało niemal o połowę
. W sieci sklepów Decathlon spadki nie są aż tak spektakularne jak w przypadku Auchan - mówi Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon.
W przypadku Leroy Merlin spadek liczby paragonów widać w pierwszym okresie, w następnym wraca ona jednak do poziomu sprzed dwóch tygodni. 
- Być może ze względu na duże braki i wzrost cen produktów w sektorze budowlanym Polacy zwracają mniejszą uwagę na to, czy dany sklep jest bojkotowany, czy też nie. Możliwe, że w takiej sytuacji
wygrywa po prostu cena i dostępność towarów
- komentuje Antonina Grzelak. 
Dodaje, że w aplikacji zaobserwowano również spadek zainteresowania gazetkami promocyjnymi Auchan.
- Jeśli chodzi o gazetki promocyjne sieci Auchan to również tym aspekcie zauważyliśmy spadek zainteresowania wśród naszych użytkowników. Od 17 marca liczba kliknięć w tym obszarze spadła nawet o 75 proc. To kolejny dowód na to, że Polacy nie zaprzestali na bojkocie tylko w internecie, ale pokazali go także w swoich działaniach - mówi. 
fot. PanParagon

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA