Logo
  • DONALD
  • NADLEŚNICTWO KOŚCIERZYNA: W 2019 WYWIEŹLIŚMY TYLE ŚMIECI, CO PEŁNE CZTERY TIRY

Nadleśnictwo Kościerzyna: w 2019 wywieźliśmy tyle śmieci, co pełne cztery TIRy

06.03.2020, 17:10
Nadleśnictwo w Kościerzynie
opublikowało na Facebooku
zdjęcia śmieci,
które zebrano w ubiegłym roku z miejscowych lasów. Jak podaje nadleśnictwo śmieci było 244 m³. Dla zobrazowania podano, że to "
prawie pełne 4 "TIRy"".
Wśród wyrzuconych śmieci znalazły się
kanapy, szafy, lodówki, kuchenki.
Serwis Gazeta.pl rozmawiał z Maciejem Piankowskim, rzecznikiem Nadleśnictwa Kościerzyna, który twierdzi, że
dla
ludzi często wyrzucenie śmieci jest łatwiejsze od segregacji
, czy wywozu do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów:
- To paradoksalne. Każdy zwykły Kowalski może wywieźć gabaryty do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, ewentualnie będzie musiał zapłacić za własny transport. To jedyny koszt, jaki ponosi. Przecież i tak wszyscy jesteśmy obciążani opłatami za śmieci. W okolicy znajdują się dwa takie punkty - komentuje Maciej Piankowski.
-
Takie zachowanie może wynikać z konieczności sortowania śmieci. Dla wielu osób wywóz odpadów do lasu staje się niestety o wiele prostszym rozwiązaniem
. Myślę, że do tych ludzi trzeba dotrzeć i uświadomić im, że mają nie tylko obowiązki, ale i prawa. Muszą wiedzieć, że i tak płacą, więc po co ryzykować - dodaje.

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia wysyłamy codziennie na Telegramie. Wystarczy zainstalować aplikację Telegram i kliknąć tu: https://t.me/donaldplnews

Instagram: https://www.instagram.com/donald.pl

Sprawdź naszą stronę główną:

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA