Logo
  • DONALD
  • WOJEWODA MAZOWIECKI WYGWIZDANY PRZEZ PIELĘGNIARKI. SKANDOWANO HASŁO "KŁAMCA"

Wojewoda mazowiecki wygwizdany przez pielęgniarki. Skandowano hasło "kłamca"

07.06.2021, 16:10
fot. East News
Około
40 szpitali w całej Polsce
wzięło dziś udział w
strajku ostrzegawczym pielęgniarek i położnych
. Jedno z haseł protestujących brzmiało
Godna płaca za ciężką pracę
. Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok podkreślała, że to protest przeciwko warunkom pracy i płacy.
Przed urzędami wojewódzkimi w całej Polsce miały odbywać się pikiety pielęgniarek. Największa odbyła się na
placu Bankowym w Warszawie
.
Z protestującymi w Warszawie pielęgniarkami i położnymi spotkał się
wojewoda mazowiecki i były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł
. Polityk próbował przekonać pielęgniarki, że za czasów rządów PiS ich pensje wzrosły i na pewno dalej będą wzrastać. Na te słowa pielęgniarki zareagowały
gwizdami i skandowały hasło "kłamca"
:
- W 2015 r. obiecano państwu podwyżki. Po przejęciu władzy przez Zjednoczoną Prawicę, mimo że nie było środków, realizowaliśmy to - mówił.
- W 2017 r. została przyjęta ustawa o wynagrodzeniach w służbie zdrowia. Zaczął się kolejny etap wyrównywania niesprawiedliwości. Mogę zapewnić, że ten proces będzie trwał. Dziękuję za przekazanie raportu. Zapewniam, że to wszystko, co prowadzi do wzrostu płac, będzie realizowane - dodał.
Pielęgniarki podkreślają, że strajk spowodowany jest także
ustawą o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych
. Według protestujących "nie gwarantuje ona stabilnych zasad wzrostu wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych, pomimo licznych sygnałów od członków naszej organizacji związkowej dotyczących rażącego pogorszenia warunków pracy i płacy, trwającego od wielu miesięcy stresu, przemęczenia i wypalenia zawodowego".
Projekt ustawy do Sejmu trafił 20 maja. Według zapisów w nim zawartych od 1 lipca 2021 r. żaden pracownik medyczny oraz działalności podstawowej podmiotu leczniczego nie będzie mógł mieć ustalonego wynagrodzenia zasadniczego na poziomie niższym niż wynikający z ustawy.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA