Logo
  • DONALD
  • EPISKOPAT W KOŃCU SIĘ ZDECYDOWAŁ I TEŻ PRZEKONUJE DO SZCZEPIEŃ W OFICJALNYM KOMUNIKACIE

Episkopat w końcu się zdecydował i też przekonuje do szczepień w oficjalnym komunikacie

08.07.2021, 16:32
Podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych minister
Adam Niedzielski
przyznał
, że "Kościół mógłby bardziej pomóc, jeśli chodzi kwestie szczepień". Podkreślił, że w tej kwestii są prowadzone rozmowy z przedstawicielami Episkopatu. 
Dziś Episkopat opublikował oficjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym przewodniczący
abp Stanisław Gądecki 
przypomina argumenty Kościoła odnośnie szczepień i przekonuje, że "są one ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa". 
"Kościół podkreślał najpierw, że wynalezienie szczepionek może być uznane ‒ z perspektywy medycyny prewencyjnej ‒ za
szczególny owoc daru udzielonego człowiekowi przez Boga
, któremu nie jest obojętny los człowieka i zagrożenia związane z chorobami, w tym także z chorobami zakaźnymi" - przypomina przewodniczący KEP. 
"Życie i zdrowie są cennymi darami udzielonymi człowiekowi i powierzonymi jego roztropnej odpowiedzialności. Jest to odpowiedzialność, która przekracza ramy wyłącznej troski o samego siebie" - pisze dalej arcybiskup, cytując jedno ze stanowisk ekspertów ds. bioetycznych KEP. 
Dalej abp Gądecki powołuje się na
przykład papieża Franciszka
"Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw. Stąd też Kościół [...] wspiera edukacyjne i informacyjne inicjatywy społeczne i publiczne, których celem jest zwiększenie świadomości wiernych w kwestii szczepień. Ponadto
Kościół wspiera wszystkich, którzy podejmują decyzję o zaszczepieniu się
. Przykład papieża Franciszka, który nie tylko sam się zaszczepił, ale wielokrotnie apelował o szczepienie się i sprawiedliwą dystrybucję szczepionek do biedniejszych krajów, jest zachętą do szczepienia się dla tych, którym jest bliskie nie tylko dobro własne, ale również dobro wspólne" - czytamy. 
 
 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA