Logo
  • DONALD
  • BIAŁOWIEŻA: WYCIĘTO DRZEWA POD PAS ZIELENI, NA KTÓRYM-BYĆ MOŻE KIEDYŚ-ZOSTANĄ POSADZONE DRZEWA

Białowieża: wycięto drzewa pod pas zieleni, na którym-być może kiedyś-zostaną posadzone drzewa

18.12.2019, 15:30
Fundacja Dzika Polska
informuje na Facebooku
o kuriozalnej sytuacji,
która ma miejsce w Białowieży. Od przedwczoraj trwa tam
wycinka alei Lipowej.
Okazuje się, że część wycinanych drzew znajdowała się poza planowaną jezdnią i ścieżką rowerową,
w obszarze planowanej zieleni.
Drzewa w żaden sposób nie przeszkadzały więc w realizacji inwestycji.  
"
Od wczoraj trwa wycinka alei lipowej w Białowieży
. Sprawdziliśmy część dokumentów. Sytuacja jest wyjątkowo kuriozalna!! Z planów wynika, że spora część wycinanych drzew znajdowała się poza planowaną jezdnią i ścieżką rowerową, w obszarze planowanej zieleni - drzewa w żaden sposób nie kolidowały więc z planowaną inwestycją, a wręcz przeciwnie - znajdowały się w przeznaczonym dla siebie miejscu (!!).
Wycinane drzewa do wczoraj były wizytówką Białowieży, pierwszym widokiem witającym przyjeżdżających turystów
" - napisano na Facebooku.
Jak podaje fundacja Dzika Polska
do wycięcia wybrano 74 drzewa.
Niektóre z nich mają obwód dwóch metrów. Prace są wykonywane w ramach inwestycji prowadzonej przez Starostę Powiatu Hajnowskiego. Wykonuje je Zarządu Dróg Powiatowych w Hajnówce. Według informacji przekazanych przez drogowców, w miejsce wyciętych lip znajdujących się w planowanym pasie zieleni, zostaną posadzone nowe o średnicy kilku centymetrów:
"
Do wycięcia wytypowano 74 dorodne lipy w dobrej kondycji, niektóre o obwodzie ponad 2 metrów.
Prace są wykonywane w ramach prowadzonej przez Starostę Powiatu Hajnowskiego inwestycji – rozbudowa ulicy Pałacowej w Białowieży . Przypomnijmy, że we wrześniu starosta hajnowski otrzymał petycję dotyczącą ochrony drzew przydrożnych podpisaną przez 40 podmiotów związanych z turystyką. Wycinka jest realizowana na wniosek Zarządu Dróg Powiatowych w Hajnówce, którym kieruje Mikołaj Janowski, znany min. z koncepcji naprawy dróg asfaltowych poprzez wycinkę drzew . Kilka tygodni temu Janowski omal nie wyciął kilku dębów mających status pomników przyrody .
Drogowcy twierdzą, że na zakończenie inwestycji zostaną wykonane nasadzenia zastępcze w postaci młodych lip o średnicy kilku centymetrów (!).
Mikołaj Janowski postawił sobie za punkt honoru wycięcie wielu przydrożnych drzew z okolicy Puszczy. Próbujemy monitorować jego pomysły i podejmować interwencje, jednak skala planowanych i wykonywanych wycinek jest tak wielka, że nie sposób za nimi nadążyć. Obawiamy się, że ten pan – jeśli dłużej będzie pełnił stanowisko dyrektora zdoła poczynić jeszcze większe straty w drzewostanie w okolicy Puszczy" - czytamy na Facebooku fundacji.

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

Nasz Twitter: https://twitter.com/donald_PL_

A to nasz kanał na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA