Logo
  • DONALD
  • MINISTER KULTURY ZŁOŻYŁ ZAWIADOMIENIE DO PROKURATURY WS. JACKA KURSKIEGO 

Minister kultury złożył zawiadomienie do prokuratury ws. Jacka Kurskiego 

23.03.2024, 10:10
fot. East News
Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz poinformował, że
złożył zawiadomienie do prokuratury
o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jacka Kurskiego.
"Były prezes TVP
zniszczył publiczną instytucję
i doprowadził do degradacji jej misji, jaką jest rzetelna, obiektywna i dostępna dla każdej Polki i Polaka informacja o najważniejszych sprawach w kraju" - napisał na X/Twitterze.
 
- Ktoś zniszczył media publiczne i musi ponieść za to odpowiedzialność. Samo odebranie narzędzia politycznego, jakim stała się telewizja publiczna w rękach Jacka Kurskiego, nie zmienia faktu, że misja telewizji publicznej nie była realizowana - skomentował minister w rozmowie z
Gazetą Wyborczą
Dodał, że ktoś "musi ponieść
odpowiedzialność za to zło
, które się przez lata wylewało".
- To, co widzieliśmy w telewizji Kurskiego, było jej zaprzeczeniem. [...] Prokuratura zdecyduje, czy tak było, ale moim obowiązkiem, jako ministra kultury, było jej powiadomienie - stwierdził.
Tymczasem były prezes TVP planuje wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Prawa i Sprawiedliwości, które odbędą się już w czerwcu. Kurski miał również oferować Kaczyńskiemu, że sam pokieruje kampanią wyborczą PiS.

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. Bartłomiej Sienkiewicz on Twitter: "Złożyłem zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jacka Kurskiego. Były prezes TVP zniszczył publiczną instytucję i doprowadził do degradacji jej misji, jaką jest rzetelna, obiektywna i dostępna dla każdej Polki i Polaka informacja o... / Twitter"https://x.com/BartSienkiewicz/status/1771098929033097598?s=20
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA