Logo
  • DONALD
  • PREZYDENT PODZIĘKOWAŁ NA JASNEJ GÓRZE O. RYDZYKOWI I RADIU MARYJA ZA "GŁĘBOKĄ PAMIĘĆ O OJCZYŹNIE"

Prezydent podziękował na Jasnej Górze o. Rydzykowi i Radiu Maryja za "głęboką pamięć o ojczyźnie"

11.07.2022, 10:00
Wczoraj na mszy świętej na Jasnej Górze, która odbyła się w ramach
31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja
pojawił się prezydent
Andrzej Duda.
Prezydent w trakcie swojego wystąpienia
podziękował o. Rydzykowi i Radiu Maryja za "głęboką pamięć o ojczyźnie":
- Kiedy umawialiśmy się z ojcem dyrektorem Tadeuszem Rydzykiem późną jesienią na to, że przybędę tutaj, na to spotkanie z państwem, żeby razem u stóp Matki Najświętszej w tym narodowym sanktuarium modlić się wspólnie za ojczyznę, nikt z nas nie spodziewał się, że przyjdzie nam to czynić w tak trudnych dla ojczyzny, dla Europy, dla świata, dla nas wszystkich czasach - powiedział Andrzej Duda w wystąpieniu.
- Dziękuję wam. Dziękuję ojcom redemptorystom, ojcu dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi, wszystkim współtwórcom i animatorom Radia Maryja oraz całej Rodzinie Radia Maryja - wszystkim zaangażowanym w sprawy radia i Rodziny Radia Maryja - za waszą głęboką pamięć o ojczyźnie i o tym, co jest dla ojczyzny rzeczywiście ważne, by trwała. Za to, że
codziennie stajecie w obronie świata wartości,
które budowane systematycznie powodują, że wspólnota, że społeczeństwo, że państwo stają się silne - oświadczył Andrzej Duda.
Duda podziękował ojcu Rydzkowi za obronę rodzin:
- Dziękuję za obronę rodziny!
Dziękuję za obronę rodziny
w tym także jej najbardziej podstawowym elemencie, jakim jest rodzące się życie - wszakże właśnie to jest rodzina i to jest właśnie jej kwintesencja, to cały sens jej istnienia - mówił.
- Wszyscy wiemy, że
rodzina to także dwoje ludzi - kobieta i mężczyzna - którzy chcą razem być, razem chcą tworzyć wspólnotę.
Ale w jakże naturalny sposób nie mają oni poczucia pełni, jeżeli nie mają dziecka - jeżeli nie mają tego elementu, który jest ukoronowaniem tej właśnie wspólnoty dwojga ludzi odmiennych płci, którzy chcą razem także dawać życie, rozwijać społeczeństwo, a zarazem rozwijać państwo. To dlatego właśnie mądre państwo i mądre władze stawiają na rodzinę i wspierają ją ze wszystkich sił, bo jest ona gwarancją przetrwania państwowości, narodowości i społeczeństwa - kontynuował Duda.
- Bardzo dziękuję wam - wielkiej wspólnocie Radia Maryja i Rodziny Radia Maryja - że zawsze o tym mówicie, także i rządzącym. Niezależnie od tego, jakiej są opcji politycznej i jakie ideały są dla nich ważne, o tych wielkich, ważnych prawdach przypominacie. Bo nie będzie Polski bez rodziny - dodał.
Głos zabrał także sam
ojciec Tadeusz Rydzyk.
W trakcie podziękowań pozwolił on sobie na nieco swobodniejszy ton:
- Oczywiście, ojciec prowincjał dziękował wszystkim, a jemu nikt. Dziękujemy! Taką władzę ma ojciec, że gdyby nie łaskawość, to nic by nie było! Z przełożonymi lepiej dobrze trzymać - stwierdził.
- Z prezydentem także. No i z wszystkimi, którzy starują z nami, którzy Czy mam wymienić? - dodał.
- Pozdrawiamy również małżonkę, rodzinę i rodziców dzielnych w Krakowie. Gdyby nie oni, to pana by nie było. Bo gdyby się przejmowali tymi aborcjonistami, to by pana też nie było. Widzicie? Chwała panu, że są normalni rodzice! - zakończył swoje podziękowania Rydzyk.

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA