Logo
  • DONALD
  • OJCIEC RYDZYK WEZWAŁ SWOICH SŁUCHACZY DO WALKI Z INTERNETEM DEMORALIZUJĄCYM MŁODZIEŻ

Ojciec Rydzyk wezwał swoich słuchaczy do walki z internetem demoralizującym młodzież

04.12.2023, 11:00
fot. East News
W sobotę na Arenie Toruń odbyły się 32. urodziny Radia Maryja, w których wzięli udział m.in. Zbigniew Ziobro, Przemysław Czarnek, Beata Kempa czy Antoni Macierewicz. Podczas imprezy Tadeusz Rydzyk stwierdził, że
"młodzież została uwiedziona przez te internety"
- Widzicie, co się dzieje w Polsce? Trzeba się wziąć do roboty. Chcecie, żeby Polska zginęła? Polska Jana Pawła II? Chcecie, żeby papieża obrzucono błotem? Nie? To trzeba się za młodzież wziąć - ocenił.
Jego zdaniem młodzież powinni "poderwać" wszyscy: księża, nauczyciele, rodzice i dziadkowie.
- Do roboty, naprawdę. Przekazać historię. Nie żartuję - apelował.
Rydzyk zaatakował również media. 
- Nawet gdyby tam nie wiadomo co pisali, sprawdźcie. I mówcie innym. To jest coś strasznego. Tutaj jeden taki człowiek robi anteny satelitarne. I przyszła taka pani. 92-latka chyba. Powiedziała: "Niech mi pan założy tę antenę, bo mi się zepsuła chyba. Bo TVN-u oglądać nie mogę" - zażartował.
Dowodem na kłamstwa mediów mają być m.in. notoryczne pytania do Rydzyka o maybachy.
- Wy się śmiejecie. Ale ile lat my to mówimy. Jakie są
kłamstwa w mediach
. Polacy to piją jak wodę. I katolicy. Co za głupota. Ale to byli towarzysze. Oni rozprowadzali takie wiadomości - narzekał.
Rydzyk ucieszył się jednak, że zobaczył na sali Macierewicza, dlatego powitał go specjalną piosenką.
- Dobrze, że jesteś, dobrze, że jesteś. Co by było, gdyby Cię nie było. Dobrze, że jesteś, dobrze, że jesteś. I wszystkie siostry i każdy z nas - śpiewał.
 
Andrzej Duda również chciał uczcić urodziny Radia Maryja, dlatego napisał list z "najlepszymi życzeniami i gorącymi pozdrowieniami dla wszystkich duchowych opiekunów, pracowników, dobroczyńców oraz słuchaczy tej ważnej i zasłużonej rozgłośni". 
"Realizując wskazania Kościoła katolickiego, Radio Maryja spopularyzowało ideę zaangażowania w sprawy publiczne i odpowiedzialności za ład moralny nie tylko w wymiarze indywidualnym, lecz także społecznym. Właśnie ta motywacja, a jednocześnie talenty organizacyjne, niespożyta energia i twórczy rozmach Ojca Dyrektora oraz współpracowników owocują wciąż nowymi inicjatywami religijnymi, społecznymi, kulturalnymi i edukacyjnymi" - dodał prezydent.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA