Logo
  • DONALD
  • WTEM: MŁODZIEŻ WSZECHPOLSKA DISSUJE POSŁÓW KONFEDERACJI ZA UDZIAŁ W KORONASCEPTYCZNYM MARSZU

Wtem: Młodzież Wszechpolska dissuje posłów Konfederacji za udział w koronasceptycznym marszu

22.11.2020, 16:13
fot. East News
W sobotę 21 listopada w stolicy odbyła się demonstracja "przeciwników obostrzeń". Przeciwnicy przeszli ulicami warszawskiej Pragi pod hasłem
"Międzynarodowy Marsz o Wolność”
. Organizatorzy tym razem odrobinę złagodzili przekaz, zamiast hasłeł o "plandemii" pojawiły się te o paraliżu gospodarki.
Przypomnijmy, ostatnio maszerowano pod szydem  
"Zakończyć plandemię, dość kłamstw"
:
"
To globalny sprzeciw wobec polityki rządu krajowego oraz politycznych i finansowych sił globalnych w kwestii COVID-19
, stosowania niewiarygodnych testów PCR, nieuzasadnionych naukowo obostrzeń oraz bezprawnie stosowanych restrykcji, co prowadzi do paraliżu systemu opieki medycznej, edukacji, rujnuje firmy i gospodarkę, pozbawia ludzi poczucia bezpieczeństwa i środków do życia oraz buduje państwo totalitarne zagrażając zdrowiu i życiu” - tłumaczyła twarz koronasceptyzmu w Polsce
Justyna Socha
.
W marszu wzięli też udział posłowie Konfederacji:
Janusz Korwin-Mikke
,
Grzegorz Braun
i
Artur Dziambor
, który jeszcze niedawno leżał w szpitalu chory na COVID-19.
Na ten niewątpliwy zgrzyt zwróciła uwagę dosyć niespodziewanie Młodzież Wszechpolska.
"Doprawdy nie możemy zrozumieć sytuacji, w której Artur E. Dziambor właśnie co przeszedł najgorszy etap zakażenia koronawirusem ("Płuca w rozsypce, powrót do formy to miesiące"), a jego partyjni koledzy - Grzegorz Braun i Janusz Korwin-Mikke (nie możemy niestety oznaczyć konta, bo wolny rynek je skasował) - biorą udział w wydarzeniu, które neguje fakt istnienia tego groźnego choróbska".
"
Nie trzeba nawet korzystać z badań naukowych, aby stwierdzić, że jakąś formę walki z koronawirusem państwo i społeczeństwo powinno podjąć.
Powiemy więcej: można nawet wyłączyć telewizor i włączyć myślenie! Wielu z nas w kręgu swojej rodziny lub znajomych ma bowiem przypadki ciężkich zakażeń i po prostu osobiste doświadczenie podpowiada, że to
nie jest "zwykła grypa
””.
"Gdyby to była "zwykła grypa", to dlaczego płuca posła Dziambora znalazły się w "rozsypce" akurat w obecnym roku, a nie w 2019, 2018, 2017... itd.?”.
Tak zdecydowane opowiedzenie się przeciw demonstracji i zaakceptowanie potrzeby restrykcji wywołało niemałe poruszenie w komentarzach. Na facebookowym profilu MW pojawił się kolejny post:
"Zadajmy sobie pytanie, czy uczestnicy i organizatorzy strajku godzą się choć na takie ograniczenia? Czy mówią: nie zamykajmy gospodarki, ale przestrzegajmy zasad, które nas nic nie kosztują? Ograniczajmy kontakty towarzyskie? Tam gdzie można, wprowadźmy pracę zdalną?".
"Otóż nie. Mówią, że koronawirus jest niegroźny, a państwo ma jakiś szatański plan wprowadzenia totalitaryzmu i odebrania wolności obywatelom. Dyskusja z taką tezą przypomina przekonywanie kogoś, że to jednak Ziemia krąży wokół Słońca".
Do dyskusji dołączyła nawet sama Socha, która tak zagmatwała się we własnej narracji, że w końcu stwierdziła, że nie neguje istnienia pandemii, czym wprawiła w zdziwienie część swoich sympatyków.

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://www.facebook.com/Wszechpolacy1922/posts/700153507287685https://www.facebook.com/Wszechpolacy1922/posts/700153507287685
2. https://www.facebook.com/Wszechpolacy1922/posts/700193253950377https://www.facebook.com/Wszechpolacy1922/posts/700193253950377
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA