Logo
  • DONALD
  • ŁOTWA: 600 NAUCZYCIELI RZUCIŁO PRACĘ PRZEZ OBOSTRZENIA COVIDOWE

Łotwa: 600 nauczycieli rzuciło pracę przez obostrzenia covidowe

09.12.2021, 09:10
fot. East News
Od połowy listopada około
600 nauczycieli z Łotwy odeszło z pracy
z powodu przepisów dotyczących szczepień. Od 15 listopada w tym kraju obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące szczepień dla pracowników kilku zawodów, wśród nich znaleźli się nauczyciele. Muszą oni posiadać
świadectwo szczepień
.
Według Ināry Dundure, doradcy Łotewskiego Stowarzyszenia Samorządów Lokalnych początkowo wydawało się, że wymagania dotyczące obowiązku szczepień na Covid-19 najbardziej dotkną sektor przedszkolny. Jednak ostatecznie przewidywania te nie sprawdziły się - personel przedszkolny zaszczepił się, jednak problem pojawił się wśród nauczycieli w szkołach.
W sumie w kraju jest ponad 28 tysięcy pedagogów i jak podkreśla Dundure wciąż jest ich za mało. Wielu młodych ludzi wypala się i odchodzi z zawodu nauczyciela, wówczas większy ciężar spoczywa na barkach pozostałych pracowników.
Na brak nauczycieli wpływa również starzenie się kadry. Młodych pedagogów jest obecnie o połowę mniej niż jeszcze dekadę temu.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA