Logo
  • DONALD
  • WNUK BYŁEGO PREZYDENTA DOMINIK W. TRAFI DO WIĘZIENIA ZA JAZDĘ PO PIJAKU

Wnuk byłego prezydenta Dominik W. trafi do więzienia za jazdę po pijaku

03.02.2020, 09:45
fot. East News
Dominik W
.,
wnuk byłego prezydenta RP,
usłyszał dziś prawomocny
wyrok dwóch lat i ośmiu miesięcy więzienia za niebezpieczną jazdę samochodem po pijanemu
, znieważenie policjantów i użycie przemocy wobec ochroniarza.
Tym samym Sąd Okręgowy utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji, który zapadł w kwietniu 2019 roku. Wtedy od decyzji sądu odwoływała się prokuratura i obrońcy Dominika W.
Oprócz dwóch lat i ośmiu miesięcy więzienia Dominik W. otrzymał
6-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, ma też wpłacić 8 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
- Wbrew twierdzeniom prokuratora, wymierzona kara łączna nie jest karą łagodną. Nie jest też rażąco surowa, tak jak wskazują obrońcy. Dwa lata i osiem miesięcy pozbawienia wolności jest karą jak najbardziej sprawiedliwą.
Jest to bezwzględna kara pozbawienia wolności i oskarżony będzie musiał tę karę odbyć
. Oczywiście po odliczeniu okresu, jaki zaliczył w tej sprawie jako tymczasowo aresztowany - powiedział w uzasadnieniu wyroku przewodniczący składu sędziowskiego Marek Skwarcow.
Obrońcy Dominika W. i
sam oskarżony nie pojawili się w sądzie.
Przypomnijmy, według gdańskiej prokuratury Dominik W. 25 lutego 2018 r., prowadził nie mając do tego uprawnień i będąc nietrzeźwym. W momencie zatrzymania miał 2,08 promila alkoholu, jechał autem jedną z ulic w Gdańsku-Oruni.
Kierowany przez niego pojazd poruszał się od lewej do prawej krawędzi jezdni, wjeżdżał na chodniki, zmuszając pieszych do ucieczki, uderzał też w inne pojazdy.
Prokuratura oskarżyła wnuka byłego prezydenta o popełnienie pięciu czynów, z których najpoważniejszy to "sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym". Dominik W. przyznał się tylko do prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenia pojazdu.
Podczas pierwszej rozprawy w 2018 roku Dominik W.
przyznał przed sądem, że po raz pierwszy w życiu zasiadł za kierownicą auta w stanie nietrzeźwym i że była to głupota z jego strony.
To nie pierwszy występek wnuka byłego prezydenta. Dominik W. został też skazany nieprawomocnym wyrokiem na trzy miesiące więzienia za naruszenie nietykalności cielesnej swojej partnerki. 5 lutego Sąd Okręgowy w Gdańsku zajmie się odwołaniem od wyroku

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA