Logo
  • DONALD
  • WNUK BYŁEGO PREZYDENTA DOMINIK W. TRAFI DO WIĘZIENIA ZA JAZDĘ PO PIJAKU

Wnuk byłego prezydenta Dominik W. trafi do więzienia za jazdę po pijaku

03.02.2020, 09:45
fot. East News
Dominik W
.,
wnuk byłego prezydenta RP,
usłyszał dziś prawomocny
wyrok dwóch lat i ośmiu miesięcy więzienia za niebezpieczną jazdę samochodem po pijanemu
, znieważenie policjantów i użycie przemocy wobec ochroniarza.
Tym samym Sąd Okręgowy utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji, który zapadł w kwietniu 2019 roku. Wtedy od decyzji sądu odwoływała się prokuratura i obrońcy Dominika W.
Oprócz dwóch lat i ośmiu miesięcy więzienia Dominik W. otrzymał
6-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, ma też wpłacić 8 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
- Wbrew twierdzeniom prokuratora, wymierzona kara łączna nie jest karą łagodną. Nie jest też rażąco surowa, tak jak wskazują obrońcy. Dwa lata i osiem miesięcy pozbawienia wolności jest karą jak najbardziej sprawiedliwą.
Jest to bezwzględna kara pozbawienia wolności i oskarżony będzie musiał tę karę odbyć
. Oczywiście po odliczeniu okresu, jaki zaliczył w tej sprawie jako tymczasowo aresztowany - powiedział w uzasadnieniu wyroku przewodniczący składu sędziowskiego Marek Skwarcow.
Obrońcy Dominika W. i
sam oskarżony nie pojawili się w sądzie.
Przypomnijmy, według gdańskiej prokuratury Dominik W. 25 lutego 2018 r., prowadził nie mając do tego uprawnień i będąc nietrzeźwym. W momencie zatrzymania miał 2,08 promila alkoholu, jechał autem jedną z ulic w Gdańsku-Oruni.
Kierowany przez niego pojazd poruszał się od lewej do prawej krawędzi jezdni, wjeżdżał na chodniki, zmuszając pieszych do ucieczki, uderzał też w inne pojazdy.
Prokuratura oskarżyła wnuka byłego prezydenta o popełnienie pięciu czynów, z których najpoważniejszy to "sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym". Dominik W. przyznał się tylko do prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenia pojazdu.
Podczas pierwszej rozprawy w 2018 roku Dominik W.
przyznał przed sądem, że po raz pierwszy w życiu zasiadł za kierownicą auta w stanie nietrzeźwym i że była to głupota z jego strony.
To nie pierwszy występek wnuka byłego prezydenta. Dominik W. został też skazany nieprawomocnym wyrokiem na trzy miesiące więzienia za naruszenie nietykalności cielesnej swojej partnerki. 5 lutego Sąd Okręgowy w Gdańsku zajmie się odwołaniem od wyroku

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia wysyłamy codziennie na Telegramie. Wystarczy zainstalować aplikację Telegram i kliknąć tu: https://t.me/donaldplnews

Instagram: https://www.instagram.com/donald.pl

Sprawdź naszą stronę główną:

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA