Logo
  • DONALD
  • PINCZYN: ZŁEGO CZŁOWIEKA Z BRONIĄ MOŻE POWSTRZYMAĆ TYLKO DOBRA PANI ZOFIA Z MOPEM

Pinczyn: złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobra pani Zofia z mopem

20.02.2020, 10:10
W sieci popularność zdobywa
wideo z monitoringu z jednego ze sklepów w Pinczyne
. Nagranie pochodzi z 14 lutego. Widać na nim, jak uzbrojony
mężczyzna w kominiarce wpada do sklepu i grozi sprzedawczyni
. Kobieta nie zważając na konsekwencje
rusza na złodzieja z mopem
. Uderza nim złodzieja kilka razy.
Mężczyzna ostatecznie ucieka ze sklepu.
W chwili zdarzenia Pani Zofia zmywała podłogę i przygotowywała się do podliczenia utargu z całego dnia. W rozmowie z serwisem kociewiak.pl przyznaje, że w kasie nie miała zbyt wiele, ponieważ za większość zakupów klienci płacą kartą.
-  Było to około godziny 21.40, może 21.45 w Walentynki. Sprzątałam już sklep i usłyszałam, że ktoś wchodzi do sklepu. Myślałam, że klient, ale on krzyczał:
Siano! Dawaj siano! Nie zareagowałam
. Drugi raz zawołał: Siano! Odwróciłam się i zobaczyłam, że trzyma pistolet i kieruje go w moją stronę. Pomyślałam, że to napad. W pierwszej chwili pomyślałam, że nie dam rady nic zrobić - opowiada serwisowi.
Kobieta zdecydowała się zaatakować sprawcę:
-
Uznałam, że atak będzie najlepszą formą obrony w tej sytuacji.
Sprawca wołał jeszcze: Siano! i próbował dostać się do szuflady z pieniędzmi. Przecisnęłam się pomiędzy nim i zablokowałam dostęp do kasy. Udało mu się tylko chwycić papierosy. Nie zabrał dużo. Może jedną paczkę, może dwie, może trzy... Złapał to i wybiegł.
Nie widziałam, w którą stronę uciekał. Usłyszałam tylko głośny pisk kół samochodu
- opowiada właścicielka sklepu serwisowi kociewiak.pl
Pani Zosia przyznaje, że sytuacja była niebezpieczna:
- Dopiero później dotarło do mnie, co mogło się stać. Nie wiem skąd ta odwaga -  samoobrona.
Wcześniej pracowałam przez wiele lat w dyskotece i tam ciągle się ktoś bil i przepychał. Wchodziłam wtedy w tłum i rozdzielałam.
Może to dlatego, że wychowałam sporą gromadkę dzieci? Teraz jest to dosyć zabawna sytuacja, z której sama się śmieję, gdy oglądam nagranie, ale wtedy był dosyć niebezpiecznie - zaznacza.
Nad sprawą pracuje już policja i prokuratura:
- Przyjęliśmy zgłoszenie w tej sprawie. Obecnie trwają czynności w tej sprawie. Śledztwo prowadzi prokuratura -  potwierdziła mł.asp. Małgorzata Szweda z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.
Wciąż poszukiwany jest sprawca napadu
. W chwili zdarzenia mężczyzna ubrany był czarną bluzę z kapturem, ciemnoszare spodnie dresowe, i czarne buty. Prawdopodobnie miał około 180 cm wzrostu, był postawny i wysportowany.  

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia wysyłamy codziennie na Telegramie. Wystarczy zainstalować aplikację Telegram i kliknąć tu: https://t.me/donaldplnews

Instagram: https://www.instagram.com/donald.pl

Sprawdź naszą stronę główną:

STRONA GŁÓWNA »

23 KOMENTARZE

    NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA