Logo
  • DONALD
  • PREZYDENT DUDA ZAPOWIEDZIAŁ: NOWY RZĄD STARTUJE 13 LISTOPADA Z PIERWSZYM POSIEDZENIEM

Prezydent Duda zapowiedział: nowy rząd startuje 13 listopada z pierwszym posiedzeniem

26.10.2023, 12:30
fot. KPRP
Prezydent Andrzej Duda poinformował, że w poniedziałek
13 listopada odbędzie się pierwsze posiedzenie
nowo utworzonego rządu.
- Przede wszystkich chcę bardzo podziękować uczestnikom tych spotkań ze wszystkich ugrupowań za przyjęcie zaproszenia, za przybycie i za bardzo merytoryczną atmosferę rozmów, z bardzo poważnym podejściem do tej niezwykle ważnej sprawy państwowej, jaką jest ukonstytuowanie się przyszłego parlamentu i wyłonienie przyszłego rządu - powiedział.
Zdaniem Dudy rozmowy z przedstawicielem komitetów wyborczych były bardzo dobre i merytoryczne.
- Po pierwsze, na temat kwestii personalnych. Po drugie, na temat kwestii merytorycznych związanych z różnego rodzaju zagadnieniami, których rozpatrywanie i w których decyzje polityczne czekają nas w bliższej lub dalszej przyszłości - oświadczył.
Przekazał, że dziś mamy
dwóch poważnych kandydatów do objęcia stanowiska premiera
.
- Zjednoczona Prawica poinformowała, że ich kandydatem jest Mateusz Morawiecki. Poinformowali mnie na wprost zadane pytanie, że zakładają, że będą posiadali większość na sali sejmowej, która umożliwi poparcie tego kandydata i jego propozycji, jeżeli chodzi o Radę Ministrów. Podobny komunikat usłyszałem od Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy. Ich kandydatem jest Donald Tusk - wyjaśnił.
Podczas konsultacji prezydent dowiedział się, że Trzecia Droga, Koalicja Obywatelska oraz Lewica nie zawarły jeszcze formalnie koalicji. 
- W związku z tym nie można w tej chwili jeszcze odpowiedzialnie podać konkretnych osób, które będą przedstawiane jako kandydaci na ministrów - wskazał.
Kadencja urzędującego parlamentu kończy się w niedzielę 12 listopada.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA