Logo
  • DONALD
  • RUSZA SEZON PIELGRZYMKOWY. WŁADZE CZĘSTOCHOWY PROSZĄ MINISTRA O REGULACJE

Rusza sezon pielgrzymkowy. Władze Częstochowy proszą ministra o regulacje

08.08.2020, 09:55
fot. East News
Trwa
sezon pielgrzymkowy
. 15 sierpnia
do Częstochowy dotrą tłumy
. W związku z ostatnim wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce władze Częstochowy zwróciły się do ministra zdrowia o regulacje, dotyczące pielgrzymów z regionów szczególnie zagrożonych koronawirusem:
- Nasze obawy budzi fakt, że osoby przybywające do Częstochow
y z rejonów o najwyższym wzroście zakażeń koronawirusem mogą stać się źródłem powstania ognisk w naszym mieście
. Zapewnienie bezpieczeństwa innym pątnikom, a także mieszkańcom Częstochowy, wydaje się w tej sytuacji trudne - ocenił w piątek wiceprezydent Częstochowy.
Przypomnijmy, władze Częstochowy już
w lipcu
"w trosce o zdrowie przybywających" 
zaapelowały do pielgrzymów, by ograniczyli pielgrzymki piesze
Na swoim profilu na Facebooku prezydent Krzysztof Matyjaszczyk udostępnił nagranie z apelem. Zapraszał w nim na liczne pielgrzymki, ale w przyszłym roku:
"Szanowni Pielgrzymi, każdego roku przybywacie do nas licznie i jesteście mile widzianymi gośćmi. Dziś Polskę i cały świat dotknęła pandemia koronawirusa. W czasie wprowadzonego stanu epidemii na obszarze całego kraju powinniśmy zachować ostrożność i rozsądek. Dla mnie, ale wierzę, że i dla Was, najważniejszą wartością jest zdrowie i życie najbliższych. Dlatego rokrocznie zapraszając Was do Częstochowy tym razem proszę, przybywajcie i czujcie się jak u siebie w domu, ale w przyszłym roku. Nie chciałabym aby pielgrzymki, o pięknej wielowiekowej tradycji stały się nowym źródłem ognisk zachorowań na koronawirusa.
W tym roku proszę Was, o ile to możliwe o powstrzymanie się od tradycyjnego pieszego pielgrzymowania do naszego miasta
, bo otworzenie skupisk ludzkich i nieograniczony kontakt z nieznajomymi ułatwia rozprzestrzenianie się koronawirusa. Również na co dzień stosujcie wszystkie możliwe środki ostrożności, bo walka z koronawirusem to nasza wspólna odpowiedzialności i wierzę, że możemy ją wspólnie wygrać" - mówi na nagraniu prezydent Częstochowy.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA