Logo
  • DONALD
  • CZATACHOWA: KSIĄDZ-SZUR WRÓCIŁ I DALEJ BEZKARNIE SIEJE ANTYSZCZEPIONKOWĄ PARANOJĘ

Czatachowa: ksiądz-szur wrócił i dalej bezkarnie sieje antyszczepionkową paranoję

05.12.2021, 11:46
W sieci pojawiło się nagranie, na którym
ksiądz ostrzega wiernych przed szczepionkami
. To fragment sierpniowego kazania ojca Daniela Galusa, duchownego, który w zeszłym roku namawiał wiernych do zdejmowania maseczek i został za to ukarany przez kurię. Ksiądz wrócił do swoich obowiązków i dalej głosi antyszczepionkową propagandę. 
O. Daniel Galus prowadzi we wsi Czatachowa Pustelnię oraz Wspólnotę Miłość i Miłosierdzie Jezusa. Duchowny zasłynął kontrowersyjnymi wypowiedziami skierowanymi do swoich wiernych. Zachęcał ich do zdejmowania maseczek i odkażania się wodą święconą. Okazało się wówczas, że duchowny jest dobrze znany częstochowskiej kurii, a prowadzona przez niego wspólnota uważana jest za coś na kształt sekty.
Pisaliśmy o nim tutaj: 
Po kolejnych kontrowersyjnych wypowiedziach Galus został
ukarany przez kurię
i skierowany na pół roku odosobnienia, gdzie miał przemyśleć swoje postępowanie. 
Wygląda jednak na to, że kara nie przyniosła spodziewanych efektów. W najnowszych kazaniach, które wspólnota prowadzona przez Galusa publikuje w mediach społecznościowych, ksiądz ostrzega wiernych przed szczepieniami. Fragment jednego z nich pojawił się kilka dni temu na Twitterze. To
kazanie o. Galusa z sierpnia
- Proszę
starajcie się, żeby nie przyjmować tak zwanej szczepionki
 - mówi ksiądz. - Ja zachęcam tylko do tego żebyście przyjmowali inne szczepionki w dwóch dawkach. Spowiedź i komunia święta, dwie dawki. Sam często biorę te dawki i działają. 
- Módlmy się, niestety Kościół został wmieszany w tą propagandę, w tą politykę covidowo-szczepionkowo-wirusową. W niektórych miejscach, parafiach, są tak zwane punkty szczepień, kościół powinien być jak najdalej od tego. Trzeba o tym mówić. Ja jako kapłan mam obowiązek o tym mówić. To nie jest z mojej strony jakaś forma uprawiania polityki, propagandy. To nakazuje mi sumienie, serce, to nakazuje mi duch święty, żeby wam o tym mówić.
Na koniec ksiądz opowiada wiernym swój sen: 
- Śniło mi się, że jest piękne spotkanie w Czatachowie. Ludzie się modlą, wielbią Pana Boga. Nagle widzę, że ja wychodzę z kościoła i jest punkt szczepień, podkasuję rękaw i
pielęgniarka przychodzi i mnie szczepi. To był koszmar
.
Na Facebooku prowadzonej przez Galusa wspólnoty, a także na YouTubie nie brakuje nagrań z
podobnymi wypowiedziami.
Kilka dni temu o. Galus modlił się za tych, którzy się zaszczepili, a teraz boją się, że im to zaszkodziło. W innym kazaniu duchowny opowiada z kolei o herezji covidianizmu. 
Zobacz też: 

Dokarm kaczkę na Patronite

Zobacz nasz manifest, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. https://twitter.com/GregorZ16052904/status/1465810065768828932?s=20https://twitter.com/GregorZ16052904/status/1465810065768828932?s=20
Pokaż więcej (1)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA