Logo
  • DONALD
  • ŻELAZKÓW: WÓJT ZNANY Z ROBIENIA TRZODY PO PIJAKU DZIĘKI DECYZJI SĄDU MUSI IŚĆ SIĘ LECZYĆ

Żelazków: wójt znany z robienia trzody po pijaku dzięki decyzji sądu musi iść się leczyć

11.02.2022, 17:00
Jak informuje poznańska TVP3, kontrowersyjny wójt Żelazkowa
Sylwiusz Jakubowski trafi na przymusowy odwyk
. Zdecydował o tym sąd rejonowy w Kaliszu. Jeśli wójt nie stawi się na leczenie dobrowolnie, zostanie doprowadzony przez policję.
Przypomnijmy, że wójt podkaliskiego Żelazkowa regularnie pojawiał się w pracy pod wpływem alkoholu, zarówno w urzędzie, jak i na lokalnych imprezach. Wiele jego
agresywnych zachowań
zarejestrowały kamery, jak np. atak na policjantów w czasie marszu równości. Niedawno zaatakował również reporterów poznańskiej TVP. Na koncie ma kilka wyroków karnych, m.in. za groźby i naruszanie nietykalności cielesnej. 
Sam wójt uważa, że pije zawsze jako osoba prywatna, a nie publiczna .
- Ja nie mam problemów.
Spożywam alkohol tak jak wszyscy w Polsce
- powtarza dziennikarzom.
TVP3 ustaliło, że właśnie uprawomocnił się wyrok sądu rejonowego w Kaliszu, który skierował Jakubowskiego na
przymusowy odwyk
do szpitala psychiatryczno-odwykowego w Sokołówce. Jeśli nie stawi się sam, doprowadzi go policja. Odwyk nie będzie miał jednak żadnych konsekwencji dla kierowania gminą, Jakubowski
dalej pozostanie wójtem
, będzie jedynie przebywał na zwolnieniu lekarskim.

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. Najsłynniejszy wójt w Polsce? „Piję, tak jak wszyscy" (UWAGA!)https://youtu.be/lNj_nNXn-E0
Pokaż więcej (1)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA

Popularne dzisiaj

USA wycofały się z roli mediatora pomiędzy Rosją a Ukrainą

USA wycofały się z roli mediatora pomiędzy Rosją a Ukrainą
24
"Teraz to obie strony muszą przedstawić i opracować konkretne pomysły na zakończenie tego konfliktu". Zobacz więcej »

Ostatnie Pokolenie zapowiada blokady mostów w Warszawie w dniu matur

Ostatnie Pokolenie zapowiada blokady mostów w Warszawie w dniu matur
20
Ratusz miał już odpowiedzieć na list Ostatniego Pokolenia, wskazując, że prezydent Warszawy nie będzie ulegał szantażom. Zobacz więcej »

Prezes "Solidarności" sprzeciwia się wprowadzeniu czterodniowego tygodnia pracy

Prezes "Solidarności" sprzeciwia się wprowadzeniu czterodniowego tygodnia pracy
25
"Sprzeciwiam się wykorzystywaniu państwowych instytucji i funkcji publicznych do prowadzenia kampanii wyborczej". Zobacz więcej »
Więcej popularnych