Logo
  • DONALD
  • KANADA CHCE ZBUDOWAĆ WŁASNĄ FABRYKĘ SZCZEPIONEK NA GRYPĘ ZA MILIARD DOLARÓW KANADYJSKICH, BO "NIE MOŻEMY POLEGAĆ NA DOSTAWACH"

Kanada chce zbudować własną fabrykę szczepionek na grypę za miliard dolarów kanadyjskich, bo "nie możemy polegać na dostawach"

02.04.2021, 09:40
Kanada
zdecydowała się przeznaczyć 900 mln dolarów kanadyjskich na
wsparcie budowy zakładu produkcji szczepionek przeciw grypie
w Toronto. 415 mln dolarów kanadyjskich wyasygnował rząd Kanady, 455 mln inwestuje firma Sanofi, a 55 mln - rząd prowincji Ontario.
Zakład ma być uruchomiony w 2027 roku. Dzięki nowemu zakładowi Kanada będzie przygotowana na ewentualne inne pandemie. Dzięki temu laboratoria będą w stanie wyprodukować odpowiednią liczbę dawek preparatu, tak by móc zaszczepić wszystkich mieszkańców Kanady w ciągu pół roku po zidentyfikowaniu konkretnego szczepu wirusa przez Światową Organizację Zdrowia.
Minister innowacji Francois-Philippe Champagne i minister zdrowia Patty Hajdu podczas konferencji prasowych podkreślali, że w przypadku pandemii Kanada "musi być samowystarczalna" i "nie może polegać na dostawach".
-
Następnym razem musimy być gotowi, a tym razem, jak widać, nie byliśmy
- powiedział z kolei członek kanadyjskiego sztabu zajmującego się szczepionkami Alan Bernstein.
Brak możliwości produkcji szczepionek w Kanadzie jest jednym z najbardziej gorących tematów politycznych. W ostatnim czasie Kanada miała duże problemy z dostawami szczepionek na koronawirusa.
We wtorek kanadyjska minister zamówień publicznych Anita Anand przekazała, że producenci, z którymi Kanada ma podpisane umowy, zapowiedzieli przyspieszenie dostaw szczepionek.
Zobacz też:

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

Nasz Twitter: https://twitter.com/donald_PL_

A to nasz kanał na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA