Logo
  • DONALD
  • FUNDACJA MICHAŁA DWORCZYKA PRZEZ CZTERY LATA DOSTAŁA OD PREMIERA MORAWIECKIEGO PRAWIE 60 MLN ZŁ

Fundacja Michała Dworczyka przez cztery lata dostała od premiera Morawieckiego prawie 60 mln zł

23.02.2024, 16:45
fot. East News
Radio Zet ustaliło, że Fundacja Wolność i Demokracja, założona przez Michała Dworczyka i byłego skarbnika PiS Stanisława Kostrzewskiego, w latach 2020-2023 otrzymała
58,9 miliona zł od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
, gdy premierem był Mateusz Morawiecki.
Ostatnia dotacja w kwocie 3,175 miliona trafiła na konto fundacji miesiąc przed wyborami parlamentarnymi. Decyzje o ich przyznaniu podejmował sekretarz stanu w KPRM Jan Dziedziczak na mocy upoważnienia wydanego przez Morawieckiego.
Dotacje przyznawano w ramach otwartego konkursu ofert lub z pominięciem konkursu ze względu na ważny interes społeczny lub publiczny. Fundacja otrzymała m.in. 4,63 miliona zł na projekt "MedMobility Poland – wsparcie lekarzy – uchodźców z Ukrainy" właśnie z
pominięciem trybu konkursowego
Fundacja dostała również wsparcie z ministerstw, spółek skarbu państwa i ich fundacji, w tym od Ministerstwa Edukacji i Nauki o wartości 4,9 miliona zł na zakup nieruchomości.
Fundacja została założona w 2006 roku. Dworczyk kierował nią do 2015 roku, czyli do uzyskania mandatu poselskiego. We władzach zostały jednak osoby związane z PiS. Celami fundacji są pomoc Polakom na Wschodzie oraz wspieranie przemian demokratycznych na terenach byłego Związku Sowieckiego.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA