Logo
  • DONALD
  • AUSTRALIA: SURFER DOSTAŁ KARĘ ZA PŁYWANIE Z PYTONEM

Australia: surfer dostał karę za pływanie z pytonem

18.09.2023, 10:30
Australijski surfer Higor Fiuza udostępnił w sieci nagranie z wycieczki, którą zorganizował swojemu pytonowi dywanowemu. Mężczyzna zabrał Shivę na
wspólne łapanie fal
na plaży w Gold Coast, a wideo szybko stało się viralem. 
Pomysł nie spodobał się jednak inspektorowi ds. dzikiej przyrody Jonathanowi McDonaldowi. Stwierdził, że Fiuza naraził swojego pupila na niepotrzebny stres, który może sprawić, że zwierzę zachowa się "w nieprzewidywalny sposób". 
- Węże są zwierzętami zimnokrwistymi i potrafią pływać, jednak gady na ogół unikają wody. [...] Jedynymi wężami, które powinny znajdować się w oceanie, są węże morskie - podkreślił McDonald.
Ponadto zabranie Shivy na surfowanie stworzyło potencjalne zagrożenie dla innych zwierząt oraz plażowiczów. Jak podkreślił inspektor, zabranie gada w miejsca publiczne wymaga zgody Departamentu Rolnictwa i Rybołówstwa.
Choć Fiuza zapewniał, że Shiva uwielbia wodę i wielokrotnie z nim pływał, lokalne władze były nieugięte. Departament Środowiska i Nauki stanu Queensland nałożył na surfera
grzywnę w wysokości 2322 dolarów australijskich
(około 6500 zł). 
- Zawsze zabierałem ją na plażę, a ona uwielbiała być w wodzie. Dlatego stwierdziłem, że zabiorę ją na surfowanie i bardzo jej się to spodobało - powiedział w rozmowie z Australian Broadcasting Corporation.

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA