Logo
  • DONALD
  • RADIO MARYJA KRYTYKUJE ROKSANĘ WĘGIEL ZA JEJ WYPOWIEDZI O ABORCJI

Radio Maryja krytykuje Roksanę Węgiel za jej wypowiedzi o aborcji

27.03.2023, 15:15
fot. East News
Roksana Węgiel udzieliła ostatnio dwóch wywiadów, w których wyjaśniła, jaki jest jej
stosunek do aborcji
. 18-letnia artystka otwarcie mówi o swojej wierze katolickiej, dlatego wielu fanów zapewne chciało lepiej poznać poglądy wokalistki. 
- Ja zawsze otwarcie mówiłam o swoich wartościach. Dla mnie to jest bardzo ważne, nigdy się z tym nie kryłam. Jestem katoliczką, ale uważam, że
Bóg dał nam wolną wolę
i jak zadano mi pytanie o aborcję, to uważam, że nie powinno się nikomu niczego zabraniać - powiedziała w programie Kuby Wojewódzkiego.
Roxie wystąpiła również u Karola Paciorka na kanale Imponderabilia.
-
Nie zrobiłabym aborcji
, chociaż to jest tak ciężki temat. [...] Jestem pewna, bo mam mocne przekonanie, że nic nie dzieje się bez powodu, chociaż są różne sytuacje, jeśli płód jest uszkodzony. [...] Nie chcę się nawet stawiać w tej sytuacji, więc uważam, że każda
kobieta powinna mieć wolną wolę
, bo to nie jest łatwy temat. Najprościej skomentować to z boku. W Piśmie Świętym jest jasno zaznaczone, że Bóg daje nam wolną wolę - wyjaśniła.
Wypowiedzi Węgiel nie spodobały się Radiu Maryja. Publicysta Wojciech Grzywacz w felietonie na stronie rozgłośni skrytykował 18-latkę i podkreślił, że to nie ludzie decydują o zasadach wiary.
"Zastanawiać też może to, jak to się spina w głowie osoby, która nie raz mówiła głośno o swojej wierze, dawała jej świadectwo i występowała np. na festiwalach muzyki chrześcijańskiej. Trzeba to docenić, choć niestety słowa o tzw. aborcji bardzo wiele z tego dobra mogą przekreślić" - stwierdził.
W dalszej części swojego tekstu Grzywacz powołał się na słowa ks. kard. Josepha Ratzingera.
"
Kościół nie jest sklepem samoobsługowym
, w którym każdy wybiera sobie to, co mu się podoba, co uzna za jeszcze pasujące do dzisiejszych czasów i do przyjęcia we własnym życiu.
Pismo Święte nie jest supermarketem
, z którego można wybrać kilka towarów, które się nam spodobają, a resztę odrzucić" - czytamy.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA