Logo
  • DONALD
  • HANS NIEMANN, OSKARŻANY O OSZUSTWO W SZACHACH ZA POMOCĄ KULEK ANALNYCH, MIAŁ TEŻ OSZUKIWAĆ W PONAD 100 PARTIACH ONLINE

Hans Niemann, oskarżany o oszustwo w szachach za pomocą kulek analnych, miał też oszukiwać w ponad 100 partiach online

10.10.2022, 09:05
19-letni Hans Niemann jest podejrzewany o oszustwa w ponad stu partiach szachów online od 2020 roku.
9 października zdobywca tytułu arcymistrza otrzymał pismo od największego serwisu szachowego chess.com, które przedstawiło dowody w sprawie oszustw.
Z raportu portalu szachowego wynika, że Niemann korzystał z
niedozwolonej pomocy osób z zewnątrz
podczas rozgrywek. Według statystyk 19-latek wygrywał zdecydowanie częściej, gdy turnieje były transmitowane w internecie. Podejrzewa się, że wówczas specjaliści mogli podpowiadać mistrzowi. 
Ponieważ nikt nie zauważył podejrzanych zachowań u szachisty, pojawiła się teoria, że w wygrywaniu meczów
pomagały mu wibrujące kulki analne
. Eric Hansen, który również zdobył tytuł arcymistrza, jako pierwszy zasugerował stosowanie tej oryginalnej metody podczas swojej transmisji live na Twitchu.
Natomiast w oficjalnym oświadczeniu organizatorów turnieju Sinquefield Cup opublikowanym 10 września czytamy, że "nie było żadnych przesłanek, by którykolwiek z uczestników grał nieuczciwie". Inaczej twierdzi jednak chess.com.
"Odkryliśmy, że Hans prawdopodobnie oszukiwał w ponad 100 grach szachowych online, w tym w kilku turniejach z nagrodami pieniężnymi. Chociaż nie wątpimy, że Hans jest utalentowanym graczem, zauważamy, że jego wyniki są statystycznie nadzwyczajne" - napisano w raporcie.
 
Mistrz świata Magnus Carlsen jako pierwszy oskarżył młodego gracza o nieuczciwą grę. Zawodnicy mieli okazję wspólnie zagrać podczas jednego z turniejów. Niemann pokonał Carlsena, który w związku z porażką postanowił wycofać się z zawodów. Miesiąc później opublikował list otwarty, w którym uznał, że 19-letni arcymistrz
dopuścił się znacznie większej liczby oszustw, niż podejrzewano
.
"Musimy coś zrobić z oszukiwaniem. Ja nie chcę grać przeciwko zawodnikom, którzy oszukiwali w przeszłości, ponieważ nie wiem, co będą w stanie zrobić w przyszłości" - napisał.

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA