Logo
  • DONALD
  • KSIĄDZ Z AMBONY W CZERMNIE: "JEST JESZCZE CZAS NA NAWRÓCENIE PO PIERWSZEJ TURZE WYBORÓW"

Ksiądz z ambony w Czermnie: "jest jeszcze czas na nawrócenie po pierwszej turze wyborów"

06.07.2020, 09:40
fot. East News
Onet informuje, że podczas wczorajszej
mszy świętej
w kościele w
Czermnie
w woj. świętokrzyskim ksiądz sprawujący nabożeństwo prowadził
agitację wyborczą z ambony.
Ksiądz proboszcz Jerzy Rozmysłowski podczas ogłoszeń duszpasterskich straszył wyborców
Rafała Trzaskowskiego piekłem
. Te same ogłoszenia zamieścił na stronie internetowej:
"W wyborach prezydenta Rzeczypospolitej, stanęliśmy przed wyborem dwóch dróg:
pierwsza, reprezentowana, przez obecnego prezydenta
, to wybór: a) Boga, Kościoła, tolerancji dla mających inny światopogląd b/cywilizacji życia/określenie św. Jana Pawła II/tj. ochrona życia człowieka od jego zarania do naturalnej śmierci, ochrona i pomoc chorym i starym c)małżeństwo, rodzina zgodnie z naturą, wychowanie dzieci w placówkach edukacyjnych zgodnie ze światopoglądem i religią rodziców d) grecko-rzymska, judeo- chrześcijańska wizja człowieka- osoba ludzka, to; dusza i ciało, rozum i wola, zdolność do miłości duchowo- fizycznej, płeć żeńska i męska, f/ojczyzna, naród, tradycja i historia, rozwój cywilizacyjny, ekonomiczno- kulturowy" - napisał ksiądz na stronie internetowej parafii.
"Druga droga, reprezentowana przez prezydenta wielkiej aglomeracji miejskiej, to: a/ateizm, niewiara, ubóstwienie człowieka, niszczenie chrześcijaństwa
, szczególnie Kościoła katolickiego, sianie nienawiści wobec papieża, biskupów, kapłanów, osób wierzących b/ cywilizacja śmierci; aborcja, eutanazja, in vitro, eksperymenty na ludzkim genomie, c/ małżeństwa jednopłciowe, zmieniające się role rodziców wobec dzieci, adopcja dzieci przez pary homoseksualne, decydowanie przez dyrektorów, rady pedagogiczne o treściach wychowania światopoglądowego, zwłaszcza w tak delikatnej sferze jak seksualność itp. d/wypaczona wizja człowieka : propagowanie rzekomo naukowej możliwości wielokrotnej zmiany płci, odrzucenie Stwórcy świata i człowieka jako jedynego stworzenia wyposażonego w rozumną duszę i wolę dająca możliwość wyboru dobra lub zła, zdolną do miłości i odpowiedzialności, f)dążenie do uczynienia jednej społeczności światowej, będącej zlepkiem ludzi bez religii, własnej kultury, historii, ojczyzny, narodu, uniwersalny neokomunistyczny model polityczno- gospodarczy, itp." - dodał.
Ksiądz stwierdza, że kto zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego "sam stawia się poza Kościołem":
"Katolik poprzez akt wyborczy, wybierający drugą drogę, sam stawia się poza Kościołem,
to nie tylko grzech ciężki, lecz praktyczne wyłączenie się ze wspólnoty Ludu Bożego. Jest jeszcze jest jeszcze czas na nawrócenie po pierwszej turze wyborów. Kanon 1373 Kodeksu Prawa Kanonicznego, któremu podlega, każdy rzymsko-katolik , ostrzega: "Kto publicznie wzbudza niechęć lub nienawiść podwładnych względem Stolicy Apostolskiej lub ordynariusza z powodu jakiegoś aktu władzy lub posługi kościelnej albo prowokuje podwładnych do nieposłuszeństwa wobec nich, winien być ukarany interdyktem lub innymi sprawiedliwymi karami"" - napisał ksiądz.

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

 

Chcesz nam pomóc zmieniać polskie media? Przeczytaj, dlaczego warto: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA