Logo
  • DONALD
  • POSŁANKA PIS APELUJE DO KURSKIEGO O WYKLUCZENIE "GIRLS ON FIRE" Z FESTIWALU W OPOLU

Posłanka PiS apeluje do Kurskiego o wykluczenie "Girls on Fire" z Festiwalu w Opolu

08.06.2018, 16:55
W ubiegłym roku
Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu
wywołał ogromne kontrowersje. W tym roku emocje również nie opadają. Jednym z zespołów, który ma zaprezentować się podczas koncertu 
Debiuty
jest 
Girls on Fire
 z utworem 
Siła Kobiet
Piosenka była nieoficjalnym hymnem  zeszłorocznych czarnych protestów.
Nie spodobało się to posłance
Annie Sobeckiej
, która postanowiła napisać do
Jacka Kurskiego
o wykluczenie zespołu z festiwalu w Opolu.
Jako członek Rady Programowej TVP wyrażam stanowczy sprzeciw. Ta decyzja jest dla mnie niezrozumiała i sprzeczna z misją Telewizji Publicznej, zapisanej w ustawie o radiofonii i TV, w art. 21, który mówi między innymi że "ma respektować chrześcijański system wartości, przyjmując za podstawę uniwersalne zasady etyki, służyć umacnianiu rodziny, służyć kształtowaniu postaw prozdrowotnych i służyć zwalczaniu patologii społecznych itp". W związku z powyższym apeluję do Pana Prezesa o natychmiastowe wykluczenie zespołu Girls on Fire z Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu - napisała Sobecka. Brak reakcji w tej sprawie bardzo mocno nadszarpnie wizerunek TVP oraz spowoduje, że miliony Polaków stracą zaufanie do Telewizji Publicznej, która z założenia powinna być misyjna, wychowawcza i promować dobre wzorce
.
Do apelu odniosła się
Eliza Michalik
:
Feminizm, czyli prawna, społeczna i polityczna równość mężczyzn i kobiet jest normą cywilizacyjną i moralną. Nie powinien być parlamentarzystą ktoś kto tego nie rozumie i chce wykluczać kogokolwiek z życia publicznego. Poza wszystkim: nie od tego jest poseł.

Lubisz nas czytać? Wesprzyj Donalda na Patronite

Donald.pl to więcej zdrowego rozsądku w mediach. Opisujemy codziennie ważne wiadomości, uczciwie i z dystansem, bo wszyscy potrzebujemy trochę oddechu i mniej złych emocji.

Dlaczego warto wspierać nas na Patronite?

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.

2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił, udając że to nie reklama.

3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.

Kliknij, przeczytaj i rozważ: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA