
Młody poseł zdążył w nieco ponad dwa lata "zaliczyć" sześć oragnizacji, i być może jest to pewien rekord. Nacjonaliści z
Młodzieży Wszechpolskiej
mogą faktycznie czuć się zdradzeni:
Adam Andruszkiewicz
został posłem dzięki pomocy struktur narodowców w tworzącym się ruchu Kukiz'15. Jednak lider ugrupowania,
Paweł Kukiz
, szybko pokłócił się z narodowcami i Andruszkiewicz długo tam miejsca nie zagrzał.
Kolejnym miejscem stało się więc koło "Wolni i Solidarni", stworzone przez
Kornela Morawieckiego
, wyrzuconego za pogwałcenie przepisów dotyczących głosowania (głosowała za niego posłanka na "jego ustne polecenie i upoważnienie", co jest zabronione). Pozostali członkowie koła poselskiego to również byli członkowie Kukiz'15. Jako poseł WiS, Andruszkiewicz dołączył do inicjatywy firmowanej przez
Rafała Ziemkiewicza
, "Endecji", która szybko okazała się być fiaskiem.
Aktualnie Andruszkiewicz ogłosił powstanie nowej siły społeczno-politycznej, której celem będzie aktywizacja młodych ludzi i postawienie
Donalda Tuska
przed Trybunałem Stanu.