Logo
  • DONALD
  • ONET KRYTYKOWANY ZA ARTYKUŁ O PASJACH WŁADIMIRA PUTINA, MUSIELI ZMIENIĆ TYTUŁ

Onet krytykowany za artykuł o pasjach Władimira Putina, musieli zmienić tytuł

24.01.2022, 10:06
Wiele emocji w mediach społecznościowych wywołał w sobotę artykuł
Onetu
o
pasjach Władimira Putina
. Portal został szeroko skrytykowany za
ocieplanie wizerunku prezydenta Rosji
, do tego stopnia, że tytuł tekstu został zmieniony.
Artykuł autorstwa
Macieja Frąckiewicza
opublikowano w sobotę rano pod tytułem
Władimir Putin uprawia wiele dyscyplin sportu. Jeździ konno, gra w hokeja i ma czarne pasy sztuk walki
. W tekście opisywano przede wszystkim osiągnięcia sportowe Putina, przypomniano również, że prezydent miał przeznaczyć 24 miliony funtów na ośrodek tańca, bo jego córka trenowała akrobatyczny rock and roll. 
"Władimir Putin to nie tylko polityk, ale także pasjonat sportu. Rosyjska głowa państwa od dzieciństwa trenuje sztuki walki i posiada czarny pas w taekwondo czy karate Kyokushin. Poza tym 69-latek lubi hokej na lodzie oraz jeździectwo czy wędkarstwo" - pisano w leadzie. 
Tekst najpierw skrytykowali
dziennikarze
, zwracając uwagę, że Onet ociepla wizerunek Putina, co jest niewłaściwe, szczególnie w perspektywie
przygotowań do inwazji Rosji na Ukrainę
"Text Onetu sponsorowany przez ruską ambasadę czy udziałowców Nord Stream 2? Pytam, bo wzrok mi sie popsuł i nie widzę oznaczenia kto sponsorował" - pytał
Wojciech Wybranowski
z
Głosu Wielkopolskiego
Podobne wpisy zamieścili dziennikarze kojarzeni z prawicowymi mediami m.in. Marcin Dobski z Salonu24, Konrad Kołodziejski z
Sieci
, Piotr Nisztor z
Gazety Polskiej.
"To ocieplanie Putina przez Onet na pewno nie ma żadnego związku z tym, że Niemcy reprezentują rosyjskie interesy w UE. Rosja stoi na granicy Ukrainy, szykując się do kolejnego najazdu. Jednocześnie szantażuje całą Europę, co dotyka również w zwykłych Polaków. Onet w tym czasie robi dobrze Putinowi. Co dalej? Panowie @bweglarczyk i @SchwertnerPL będą dalej moralizować, ale cyrylicą?" - pisał z kolei
Samuel Pereira
Następnie głos zabrali
politycy PiS
, m.in. wiceminister spraw zagranicznych
Paweł Jabłoński
"Dziś na @onetpl ocieplanie wizerunku Władimira Putina, pasjonata sportu, mistrza hokeja i wschodnich sztuk walki, kochającego ojca który dla córki zrobiłby wszystko. Autor: Maciej Frąckiewicz. Redaktor naczelny: @bweglarczyk Nie wstyd?" - pytał.
Krytyczny wpis pojawił się też na profilu
Ośrodka Myśli Politycznej.
 
"Od tygodni szukaliśmy analizy sportowych pasji Putina, bo brakowało nam tych fundamentalnie ważnych informacji w perspektywie jego najazdu na Ukrainę. Wszyscy z niezrozumiałych powodów omijali ten temat. Wszyscy, ale nie Onet. Dobrze, że go mamy. Ps.
Może jest szansa na podobny artykuł o sportowych hobby Kim Dzong Una?
Gdyby groził ostrzałem rakietowym Seulu, taki tekst byłby bardzo potrzebny. Ale chyba nie ma co się martwić, redakcja czuwa" - napisano. 
Redakcja Onetu nie odniosła się do tych komentarzy. W niedzielę rano artykuł wciąż był dostępny, jednak już pod innym tytułem: 
Sport do ocieplania wizerunku
.
Jak to Władimir Putin robi z siebie sportowca na medal
. Zmieniono również początek tekstu. 
"Czarny pas w taekwondo czy karate Kyokushin, efektowne rzuty w judo. Do tego jazda konno w stylu najlepszych kowbojów z Dzikiego Zachodu i hokejowy kij w rękach. Co jakiś czas - dla ocieplenia wizerunku - prezydent Rosji Władimir Putin robi z siebie sportowca na medal" - brzmi po edycji. 
"I proszę:
nad ranem artykuł został cichaczem zmieniony
. Bez słowa wytłumaczenia, bez przeprosin, bez informacji, czy autor poniesie konsekwencje. Ot, dopisali kilka zdań o tym jak to Putin wykorzystuje media (ciekawe jakie) do swojej propagandy" - skomentował Paweł Jabłoński. 
Zwrócił też uwagę, że pochlebne teksty o Putinie na stronach Onetu pojawiają się częściej.

Masz Telegram? Sprawdź nasz kanał

Wysyłamy świeże newsy i wideo prosto na Telegram. Kliknij, to niczego nie przegapisz: 

https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA