Logo
  • DONALD
  • YOUTUBE ROZWAŻA ZDJĘCIE PRZYCISKU "NIE LUBIĘ", ŻEBY BYŁO MILEJ I ŻEBY BYŁO TRUDNIEJ MANIPULOWAĆ ODBIOREM

YouTube rozważa zdjęcie przycisku "nie lubię", żeby było milej i żeby było trudniej manipulować odbiorem

01.04.2021, 11:20
YouTube
w ostatnim czasie wprowadza na platformie nowe opcje oraz testowanie nowych technologii, które mogłyby pojawić się na nim. W marcu platforma wystartowała z sekcją Shorts, która ma być konkurencją dla TikToka.
Serwis jest także w trakcie wprowadzania technologii, dzięki której automatycznie rozpoznawane będą konkretne produkty na filmach.
Teraz serwis poinformował, że testuje nową zgodnie, z którą
statystyki dotyczące przycisku "Nie lubię"
znajdujące się pod każdym filmem będą
niewidoczne
.
Zgodnie z zapowiedzią użytkownicy będą mogli wyrazić opinię na temat nagrania, ale nie będą widzieli, jakie opinie mieli inni. Tylko twórcy materiałów w sekcji YouTube Studio mogliby sprawdzić, ilu użytkownikom nie spodobała się opublikowana treść.
YouTube tłumaczy, że taka propozycja ma m.in. zapobiegać zorganizowanym
akcjom manipulowania użytkownikami
.
Ekspert w tej branży Marcin Pyć, head of content Strategy and Analytics LTTM twierdzi, że zmiana ta nie będzie żadnym zagrożeniem dla twórców materiałów:
- Rezygnacja z publicznej informacji o dislike’ach może pozwolić materiałom bronić się samą treścią. Sekcja komentarzy nadal pozostaje przecież otwarta na krytykę. Algorytmy YouTube są na tyle złożone, że poprzez analizę utrzymania uwagi odbiorców i czasu oglądania danego materiału mogą oceniać jego wartość, co z kolei wpływa na dystrybucję. Rezygnacja z łapek w dół w moim odczuciu nie wpłynie więc na jakość contentu, który do nas trafia, a jedynie pozwoli nam na jego w pełni obiektywny odbiór, bez ciągłego zwracania uwagi na oceny innych. Realne zmiany będziemy mogli jednak ocenić w sytuacji, w której proponowana zmiana wyjdzie już z fazy testów - przyznaje ekspert.
Zobacz też:

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

Nasz Twitter: https://twitter.com/donald_PL_

A to nasz kanał na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA