Logo
  • DONALD
  • INPOST DORZUCIŁ PACZKOMAT NA LOTNISKU DLA TYCH, KTÓRZY TROCHĘ ZA DUŻO WZIĘLI ZE SOBĄ

InPost dorzucił paczkomat na lotnisku dla tych, którzy trochę za dużo wzięli ze sobą

23.08.2023, 16:45
InPost
uruchomił na
Lotnisku Chopina w Warszawie
pierwszy
paczkomat
. Ma on służyć osobom podróżującym  w nadawaniu rzeczy, których nie można zabrać na pokład samolotu np. z powodu nieprzejścia kontroli bezpieczeństwa. Maszyna InPostu zlokalizowana jest w strefie kontroli bagażu przy przejściu
Fast Track E.
Przedmiot, który
nie przejdzie kontroli bezpieczeństwa
, a jego właściciel zdecyduje się skorzystanie z wysyłki rzeczy, zostanie umieszczony w worku strunowym i odpowiednio oklejony. Następnie podróżujący zostanie skierowany do przejścia Fast Track E, gdzie po wykupieniu "szybkiego przejścia", będzie mógł zapakować przedmiot w karton i umieścić go w skrytce paczkomatu.
Przedstawiciele InPostu uważają, że to rozwiązanie ułatwi podróżowanie:
- Wartościowe przedmioty, które przez przypadek zostały w bagażu podręcznym, mogą bardzo utrudnić życie podróżnym. Trzeba je wyrzucić albo wrócić i włożyć do odprawionego bagażu rejestrowanego. To nie tylko kłopot, ale i spory stres. Teraz Paczkomat rozwiązuje ten problem -
można szybko i niedrogo zabezpieczyć takie rzeczy, nie wydłużając odprawy
. To szczególnie ważne dla osób, które spieszą się na samolot i mogą nawet narazić się na to, że nie wejdą na pokład lub stracą pieniądze wydane na bilet. InPost słynie z innowacyjnych pomysłów i usług niedostępnych nigdzie indziej. Teraz będziemy Twoim nowym asystentem lotniczym - podkreślił Waldemar Brzoska, dyrektor biura ekspansji InPost.
Podobnego zdania są przedstawiciele Lotniska Chopina:
-  Kontrola bezpieczeństwa na lotnisku to odpowiedzialne i trudne zadanie. Pracownicy tego obszaru muszą być bardzo skoncentrowani. Każdy przedmiot, który nie może zostać dopuszczony do transportu na pokładzie samolotu, to strata dla pasażerów. Przepisy są jednak jasne i służą bezpieczeństwu nas wszystkich, dlatego próby przekonania operatorów strefy kontroli są bezskuteczne i jedynie wydłużają odprawę. Proste rozwiązanie, jakim jest nadanie w urządzeniu Paczkomat, będzie ułatwieniem zarówno dla podróżnych, jak i dla pracowników lotniska - mówi Anna Dermont, rzecznik Lotniska Chopina.
Zobacz też:

 

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA