Logo
  • DONALD
  • "WYSTARCZAJĄCO DUŻE" - JAPOŃSKI SUPERPOPULARNY PROGRAM O "RADZĄCYCH SOBIE" DZIECIACH PRÓBUJE SIŁ W EUROPIE NA NETFLIKSIE

"Wystarczająco duże" - japoński superpopularny program o "radzących sobie" dzieciach próbuje sił w Europie na Netfliksie

02.05.2022, 12:00
Wystarczająco duże
to japoński fenomen, który pod nazwą Hajimete no Otsukai jest
emitowany na wschodzie od 30 lat
- ogląda do aż 20 procent Japończyków. Teraz Netflix postanowił przetestować format tego typu programu dokumentalnego w Europie.
Scenariusz programu opiera się na
wysyłaniu dzieci w wieku od 2 do 6 lat w świat
, żeby spróbowały swoich sił w "dorosłych" zadaniach. Bohaterowie muszą np. samodzielnie zrobić zakupy w sklepie albo dotrzeć gdzieś komunikacją miejską. 
Odcinki emitowane są dwa razy w roku i trwają aż trzy godziny. Wersja Netflix jest o wiele krótsza od oryginału. Platforma przygotowała 20 odcinków, z których każdy trwa około 10-20 minut.
Wszystkie trasy dzieci są sprawdzane przez rodziców i ekipę produkcyjną pod kątem potencjalnych niebezpiecznych sytuacji. Bohaterowie wybierani są po żmudnej selekcji, operatorzy kamer oraz specjaliści ds. bezpieczeństwa muszą znaleźć kryjówki, żeby dzieci ich nie zauważyły, a o samych zadaniach informowani są wszyscy sąsiedzi - na wypadek, gdyby ktoś chciał zadzwonić na policję, ponieważ jakiś czterolatek błąka się bez celu po ulicy.

Masz Telegram? Sprawdź nasz kanał

Wysyłamy świeże newsy i wideo prosto na Telegram. Kliknij, to niczego nie przegapisz: 

https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA