Logo
  • DONALD
  • ŁÓDŹ: POLICJA ZATRZYMAŁA MĘŻCZYZNĘ, KTÓRY OBLAŁ POMNIK PAPIEŻA NA ŻÓŁTO I NA CZERWONO

Łódź: policja zatrzymała mężczyznę, który oblał pomnik papieża na żółto i na czerwono

07.04.2023, 11:00
W nocy z soboty na niedzielę 2 kwietnia
zniszczono pomnik Jana Pawła II
, który znajduje się przed katedrą w Łodzi. Twarz papieża została oblana żółtą farbą, a dłonie - czerwoną. Policja zatrzymała już
25-letniego sprawcę
.
Mieszkaniec Łodzi, który oblał pomnik farbą, najprawdopodobniej usłyszy zarzuty podczas przesłuchania w piątek 7 kwietnia. 
Mężczyzna napisał na pomniku również słowa "Maxima Culpa", które oznaczają z języka łacińskiego "wielką winę". Napis najprawdopodobniej nawiązuje do tytułu książki Ekkego Overbeeka. Holenderski dziennikarz w Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział przedstawił dowody na to, że Karol Wojtyła wiedział o przypadkach pedofilii w Kościele.
- Kiedy się na niego patrzy, widać, że to nie był odruch, emocjonalna reakcja. Bynajmniej, to była
zaplanowana akcja
. Do wykonania napisów ktoś musiał wykonać szablon. Sposób wykonania tych zniszczeń układa się w czytelny napis: krew na rękach, maska na twarzy - skomentował metropolita łódzki abp. Grzegorz Ryś.
Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli ślady i m.in. pobrali próbki farby z pomnika oraz ślady obuwia pozostawione na cokole.  
Szerzej o sprawie pisaliśmy tutaj:
 
Portal wPolityce.pl dotarł do personaliów sprawcy. Redakcja poświęciła cały artykuł na opis aktywności 25-letniego studenta Politechniki Łódzkiej, opublikowała jego zdjęcia oraz dane osobowe.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA