Logo
  • DONALD
  • KAMIL DURCZOK NARZEKA NA UPADEK MEDIÓW I DZIENNIKARSTWA

Kamil Durczok narzeka na upadek mediów i dziennikarstwa

17.05.2020, 09:45
Internet żyje dziś sprawą usunięcia Listy Przebojów Trójki,
którą wygrała
piosenka Kazika Staszewskiego
nawiązująca do wizyty
Jarosława Kaczyńskiego na Powązkach
z okazji dziesiątej rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Dyrektor Trójki tłumaczył wczoraj, że "
doszło do manipulacji
" i w związku z tym głosowanie zostało unieważnione:
W związku z tym prowadzący audycję
Marek Niedźwiecki zapowiedział, że odchodzi z Trójki
. Głos zabrali także wokaliści: Dawid Podsiadło i Organek, którzy zapowiedzieli, że nie chcą, by ich utwory były grane na antenie stacji:
Głos w sprawie afery w Trójce
 
zabrał też
Kamil Durczok
. Były dziennikarz, oskarżany m.in. o mobbing stwierdza, że dziennikarstwo w Polsce upadło.
"Miałem zaszczyt pracować tam w czasach, kiedy słowa "dziennikarz" i "dziennikarstwo" miały jeszcze sens. Teraz królują "media workers", i to dobre określenie na upadek tego zawodu. Program Trzeci Polskiego Radia. Przez ponad rok prowadziłem rozmowy polityczne w porannym Zapraszamy do Trójki. Więc to także moje radio. Dlatego zawracam Wam głowę kilkoma zdaniami komentarza do tego, co się tam zdarzyło. Upadliśmy. Wszyscy. Upadło dziennikarstwo, upadła polityka. Ale nigdy -
NIGDY - nie uwierzyłbym, że znajdzie się idiota, zdolny zdjąć z listy przebojów kawałek o Kaczorze Dyktatorze
" - pisze Durczok na Facebooku.
Dziennikarz we wpisie twierdzi, że miał różnych szefów - polityków, ale żadnemu z nich nie udałoby się doprowadzić do takiej sytuacji jaka ma obecnie miejsce w Trójce:
"Miałem różnych szefów. Mądrzejszych, głupszych, miałem pajaca z PSL i mądralę z SLD. Nie zajmowali najwyższych stanowisk, byli lokowani na szczeblach dyrektorskich, w TAI. Piszę o tym, bo nie chcę, by Robert Kwiatkowski I Sławomir Zieliński pomyśleli, że o nich chodzi. Byli świetnymi szefami. Ci, którzy pracowali wtedy ze mną w TVP, wiedzą i kim piszę. Teraz to mniej ważne" - napisał.
"
Żaden z tych partyjnych kacyków
, próbujących wtedy uprawiać czerwono-zieloną propagandę na antenach telewizji publicznej (tak, wtedy to była publiczna telewizja a nie goebelsowska szczekaczka)
nie miałby szans na wywinięcie takiego numer
u, jaki zdarzył się w Trójce. Jest czymś niebywałym, że w XXI wieku, w wolnym świecie, w kraju członkowski Unii Europejskiej,
panuje regularna dyktatura
połączona z cenzurą" -  dodał.
Durczok uważa, że "Kaczyński to złodziej demokracji":
"Nie wiem co jeszcze musi trafić do naszych zakutych łbów, żebyśmy zrozumieli, że
za 500 złotych sprzedajemy się jak dziwki
. Że żyjemy w dyktaturze. Że
Kaczyński, złodziej demokracji, zabiera nam wolności i prawa
, zapychając pyskujące dotąd gęby publiczną kasą. Jak głupi jesteśmy, pozwalając na zachowania w stylu komunistycznej Rumunii za czasów Caucescu. Jeśli się nie obudzimy, dyktatura półgłówków stanie się rzeczywistością a zamiast wielu stacji radiowych będziemy mieli rządowe kołchoźniki. Szkoda miejsca na komentowanie tłumaczeń różnych funkcjonariuszy, ulokowanych w radiu na tym czy innym szczeblu. Ich gadanie urąga minimum inteligencji. Odejście Niedźwieckiego, faceta-symbolu, prawdziwej radiowej legendy, to jest coś o wymiarze więcej niż tragicznym. Tak się niszczy osobowości. Prawdziwych DZIENNIKARZY.
A nie partyjnych pachołków w stylu pewnej pani i pewnego pana
".
Kamil dodaje też, że "jesteśmy narodem idiotów":
"Po takich numerach jak maseczki znajomego pana ministra, przywóz do kraju tony śmieci nie nadających się do ochrony obywateli, po kłamstwach rządu, po brutalności policji, po prezydencie, który z prezydentury zrozumiał tyle, że trzeba tylko podpisywać co uzurpator podsunie, a potem można zasuwać autem na kogutach i śmigać w Istebnej na nartach, po tym wszystkim, po łamaniu demokracji, obalaniu Trybunału, przejmowaniu Sądu Najwyższego - po tym przychodzi czas małych kretynków. Takich jak gość, nakazujący wywalić z Listy PrzebojóW Trójki, piosenkę Kazika. Bo Wielmożnie Panujący Wódz Jarosław Kim mógłby się poczuć gorzej.
Jesteśmy narodem idiotów
.
Normalni dawno by ich pogonili
".
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA