Logo
  • DONALD
  • ŁUKASZ MEJZA PODAŁ SIĘ DO DYMISJI: "ODCHODZĘ Z PODNIESIONYM CZOŁEM"

Łukasz Mejza podał się do dymisji: "odchodzę z podniesionym czołem"

24.12.2021, 08:16
Łukasz Mejza
wczoraj wieczorem poinformował na Facebooku, że podał się do dymisji ze stanowiska wiceministra sportu. Jak tłumaczył, to efekt "medialnej nagonki" na jego osobę, a decyzję o odejściu z resortu podjął
"w poczuciu odpowiedzialności za Polskę"
.
Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Wirtualna Polska ujawniła, że jedna z firm posła Łukasza Mejzy obiecywała leczenie nieuleczalnie chorych przy użyciu "pluripotencjalnych komórek macierzystych" - taka terapia miała kosztować 80 tysięcy zł.
Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj: 
Opozycja od początku domagała się
odwołania
Mejzy, ten jednak poszedł na
"urlop",
ale i tak brał udział w zeszłotygodniowych
głosowaniach
, wspierając PiS. Kierownictwo partii zapowiadało natomiast, że decyzje w sprawie pracy Mejzy w ministerstwie zapadną "do końca roku".
Wieczorem Mejza poinformował, że sam dobrowolnie złożył
dymisję
.
"
W poczuciu odpowiedzialności za Polskę
i obóz Zjednoczonej Prawicy, doskonale rozumiejąc przy tym twarde reguły politycznej gry i coraz poważniejsze zagrożenie oddania władzy w ręce politycznych bandytów z opozycji, systematycznie donoszących na swój kraj za granicą i tą drogą próbujących przejąć władzę w Polsce, a także usłużnym im mediom, podjąłem decyzję o dobrowolnym podaniu się do dymisji ze stanowiska Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki" - napisał.
"
Odchodzę na swoich warunkach, z podniesionym czołem
i poczuciem uczestniczenia w (jak wskazują zasięgi medialne i internetowe) największej
nagonce
w historii polskiej polityki, mającej na celu zniszczenie mnie w przestrzeni publicznej i zrzeczenie się przeze mnie mandatu poselskiego, a co za tym idzie doprowadzenie do sytuacji, w której patriotyczny obóz Zjednoczej Prawicy traci większość sejmową (którą wraz z Posłem Ajchlerem mocno wsparliśmy) i powstania olbrzymiego kryzysu politycznego".  
Zapowiada, że dymisja pozwoli mu na
"obronę dobrego imienia"
i pokazanie, że  cała ta sprawa została wymyślona i spreparowana na potrzeby wojny z rządem". 
"Wszyscy "dziennikarze", a także politycy, którzy w pogoni za ugraniem kilku politycznych punktów, rozsiewali fake newsy na mój temat, poniosą adekwatne konsekwencje prawne".
 

Dokarm kaczkę przez internet

Cieszymy się, że tu jesteś. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://www.facebook.com/mejzalukasz/posts/331029035510416https://www.facebook.com/mejzalukasz/posts/331029035510416
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA