Logo
  • DONALD
  • ROSJA ŻĄDA OD GOOGLE 2 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 RUBLI

Rosja żąda od Google 2 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 rubli

30.10.2024, 10:30
fot. East News
17 rosyjskich podmiotów medialnych żąda od Google zadośćuczynienia za blokowanie ich treści na YouTube.
Zgodnie z sądowymi orzeczeniami kara ma wynosić już 2 undecyliony (2 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000) rubli. To o 217 kwintylionów razy więcej niż wszystkie pieniądze świata.
O sprawie poinformował rosyjski portal RBC, powołując się na decyzję moskiewskiego sądu. Zwróciło się do niego 17 podmiotów medialnych, w tym agencje informacyjne czy nadawcy powiązani z wojskiem, którzy poskarżyli się na blokowanie ich treści w należącym do Google serwisie YouTube. 
Pierwsze wyroki, korzystne dla rosyjskich mediów zapadły już w 2020 roku i dotyczyły prorządowych mediów Tsargrad i RIA FAN. Wówczas zaczęto naliczać karę dla Google w wysokości
100 000 rubli dziennie
, przy czym dzienne kary podwajały się co tydzień. Dodając do tego kary za naruszenia wobec innych mediów Google uzbierało już w Rosji karę w wysokości
2 undecylionów rubli
czyli ok. 2,5 decylionów dolarów. 
Zapłacenie takiej kary jest oczywiście
niewykonalne
. Jak wylicza bankier.pl, to o 217 kwintylionów razy więcej niż wszystkie pieniądze świata. Google nie odnosi się do sprawy, a cena akcji Alphabet, właściciela Google urosła wczoraj po publikacji wyników finansowych o 4%. 
Najwięcej kanałów prorządowych rosyjskich mediów YouTube zablokował w 2022 roku po ataku na Ukrainę. Władze w Moskwie zareagowały wówczas grzywnami i sankcjami, jednak finalnie nie zablokowały działania platformy w Rosji. 
 

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA

Popularne dzisiaj

Der Spiegiel alarmuje: w 2024 roku po raz pierwszy więcej Polaków wyjechało z Niemiec niż przyjechało

Der Spiegiel alarmuje: w 2024 roku po raz pierwszy więcej Polaków wyjechało z Niemiec niż przyjechało
32
Obecnie w Niemczech mieszka ponad 860 000 Polaków, którzy stanowią piątą pod względem liczebności grupę obcokrajowców. Zobacz więcej »

Forbes: Warszawa na czele rankingu europejskich miast przyszłości i wartych odwiedzenia w 2026 roku

Forbes: Warszawa na czele rankingu europejskich miast przyszłości i wartych odwiedzenia w 2026 roku
39
Eksperci ocenili, że polska stolica od lat konsekwentnie realizuje jasną strategię rozwoju. Zobacz więcej »

Trump zapowiedział rządy USA w Wenezueli dopóki nie uznają, że już można komuś oddać władzę

Trump zapowiedział rządy USA w Wenezueli dopóki nie uznają, że już można komuś oddać władzę
92
W trakcie sobotniego wywiadu dla Fox News Trump przekonywał, że atakując Wenezuelę Stany Zjednoczone chcą "dać wolność" mieszkańcom. Zobacz więcej »

USA zaatakowały Wenezuelę, Trump twierdzi, że to wojna z narkotykami

USA zaatakowały Wenezuelę, Trump twierdzi, że to wojna z narkotykami
87
Donald Trump poinformował, że prezydent Wenezueli Nicolás Maduro został "pojmany i wywieziony z kraju" wraz ze swoją małżonką. Zobacz więcej »
Więcej popularnych