Logo
  • DONALD
  • CBŚP ROZBIŁO "MAFIĘ EREKCYJNĄ", KTÓRA HANDLOWAŁA RZEKOMYMI LEKAMI NA POTENCJĘ

CBŚP rozbiło "mafię erekcyjną", która handlowała rzekomymi lekami na potencję

17.09.2020, 07:35
Funkcjonariusze
Centralnego Biura Śledczego Policji
z Rzeszowa i
Europolu
rozbili zorganizowaną
grupę przestępczą handlującą rzekomymi lekami na potencję
. Zatrzymano 10 osób:
- Na polecenie prokuratora Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymal
i 10 osób
w sprawie działania zorganizowanej grupy przestępczej, która handlowała rzekomymi lekami na potencję. Zatrzymani to mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Łodzi i Mielca w wieku od
22 do 32 lat
- informuje Prokuratura Krajowa.
Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty. Wobec
czterech osób zastosowano areszt tymczasowy
.
Grupa przestępcza działała od 2016 roku na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego, mazowieckiego i łódzkiego. Wprowadzała do obrotu sfałszowane produkty lecznicze na potencję:
- Ponadto członkowie grupy handlowali sfałszowanymi produktami leczniczymi, poza siecią aptek albo punktów aptecznych, za pośrednictwem utworzonych w tym celu różnych sklepów internetowych takich jak: www.kopkamagra.com, www.onlinekamagra.org, www.finkamagra.com oraz www.aptekapotencja.pl. W ofercie potencjalny klient informowany był, że sprzedaż "leków" na potencję odbywa się bez recepty i poza apteką - twierdzi Prokuratura Krajowa.
Według ustaleń śledczych firma odnotowała
5 tysięcy transakcji o łącznej wartości ponad 1,1 miliona złotych
.
Leki na potencję mogą być sprzedawane tylko w aptekach i wyłącznie po okazaniu recepty. Środki wprowadzone do obrotu przez grupę przestępczą nie przechodziły procedury dopuszczenia do obrotu przed Komisją Europejską. Nie były także dopuszczone do obrotu w Polsce.
W wyniku przeszukań ujawniono magazyn, gdzie odnaleziono
23 tysiące sztuki nielegalnych środków na potencję
o czarnorynkowej wartości około
pół miliona złotych
.
Śledczy zabezpieczyli też luksusowy samochód Bentley o wartości ponad 200 tysięcy złotych, 75 tysięcy złotych gotówki, akty notarialne nabycia nieruchomości o wartości około 2 milionów złotych, broń gazową a także specjalistyczne urządzenia do wydobywania kryptowalut.
Jeden z członków grupy
usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą
. Pozostali zatrzymani usłyszeli zarzuty
udziału
w zorganizowanej grupie przestępczej, prowadzącej nielegalny handel rzekomymi lekami.
Oprócz tego zatrzymani usłyszeli m.in. zarzuty dostarczania lub udostępniania sfałszowanych produktów leczniczych oraz obrotu produktami leczniczymi bez wymaganego zezwolenia, prowadzenia wysyłkowej sprzedaży bez wymaganego zezwolenia.
Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi kara do
10 lat pozbawienia wolności
. Pozostałe przestępstwa zagrożone są karą do
5 lat pozbawienia wolności
.
- Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania wobec czterech podejrzanych prokurator skierował do Sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie. Wobec pozostałych zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w kwotach po 30 tysięcy złotych, dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju - informuje Prokuratura Krajowa.

Cześć, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo.

Jeżeli chcesz pomóc zbudować nam coś świeżego i wartościowego, zajrzyj na nasz Patronite.

Oto dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił.
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 

A poza tym czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Po więcej memów i Stories chodźcie na Instagramhttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać codziennie podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA