Logo
  • DONALD
  • AUDIOTEKA MA NOWE PROPOZYCJE PODCASTOWE I MOŻE CHCESZ POSŁUCHAĆ, CZY KTÓRAŚ CI SIĄDZIE

Audioteka ma nowe propozycje podcastowe i może chcesz posłuchać, czy któraś ci siądzie

29.06.2022, 07:00
Z najnowszego badania LoveBrands Group i SW Research wynika, że
już ponad 40 proc. Polaków
słuchało lub słucha regularnie
podcastów.
Nikogo nie zdziwi, że aż 63 proc. z nich to osoby przed 24. rokiem życia, jednak dane pokazują, że do tej formy rozrywki przekonują się coraz częściej osoby starsze.
Najczęściej słuchamy podcastów o tematyce zdrowotnej, popularno-naukowej, kryminalnej i detektywistycznej. To oznacza, że coraz więcej z nas zmywa naczynia śledząc historie seryjnych morderców czy dowiadując się o profilaktyce nowotworowej. Ok, nie oceniamy - redakcja Donalda też tak robi. 
Audioteka
jest platformą, która posiada setki popularnych tytułów książek czy seriali w wersji audio, ale znajdziecie tam również całą gamę podcastów. Od ciężkich, mrocznych przypadków po lekkie lifestyle’owe rozmowy. W ramach współpracy chcemy polecić kilka z nich. Znajdzie się coś dla fanów mroku, kina, fauny, a nawet dla tatusiów.
Czarna Seria Renaty z Worka Kości
: Zacznijmy od mroku, a potem będzie już tylko lżej: Renata zaprasza was do historii o sprawcach. I to tych najgorszych, najbardziej makabrycznych, którym często śmierć ofiar nie wystarczyła.
Właściwie już teraz pewnie wiecie, czy przewinąć dalej czy posłuchać, bo Renata z
Worka Kości
jest marką samą w sobie. Nie tylko stworzyła kultowe pozycje, ale też żywą społeczność wokół hmm, 
nietypowej śmierci
Kryminalna Europa
: Autor
Kryminalnej Europy
tak ma, że zajmuje się zbrodnią i wojną. I to nie tylko w bibliotece i przy komputerze, ale też osobiście, rozmawiając z byłymi przestępcami i świadkami. Jest zresztą znany z serii
Masa o polskiej mafii
.
Tym razem zaprasza do zwiedzania europejskich miast przedstawiając to, co zwykle się ukrywa: tajne układy, kryminalną przeszłość i to, o czym mieszkańcy chcą zapomnieć, a przynajmniej nie planują opowiadać turystom.
Jak się robi kino?
: Jak się tworzy gęsią skórkę, poczucie zagubienia albo euforii obrazem? Jak domalować emocje odpowiednią muzyką, jak robiono to kiedyś? W ogóle, jak robić kino, żeby smakowało, cieszyło albo bolało? To
podcast
o sztuce filmowej zrobiony tak dobrze, że jednocześnie jest rozrywką. I trochę lekcją, bo zarówno prowadząca jak i goście to nie tylko pasjonaci, ale po prostu specjaliści w swoich dziedzinach.
Zwyczaje godowe zwierząt i zwierzęcy seks
: Zwierzęta uprawiają seks bez większego skrępowania, ale wbrew temu, co niektórym się wydaje, wcale nie tylko po to, żeby mieć potomstwo. Jak to z seksem bywa, czasem jest narzędziem dominacji, czasem formą przemocy, czasem sposobem na odreagowanie stresu, a czasem okazaniem sympatii.
Wiecie, że samice pawianów żyjących pod Kilimandżaro wybierają największego maczo? Taki samiec stale musi obawiać się, że samice się rozmyślą, usiłuje im się przypodobać, stosuje korupcję i ogólnie robi co może, by zachować pozycję?
A twórcy opowiadają to tak zajarani tematem, że łatwo się udziela. Serio, świat zwierząt to nie tylko Krystyna Czubówna.
Tata nie ma siły
: Nazwa wzięła się stąd, że kiedyś był sobie teatr Klancyk, taki z improwizacją i śmieszkowniem. Śmieszkowanie w pewnym sensie się skończyło, a potem zaczęło od nowa bo dwóch panów z tej grupy zostało tatusiami. Dzieci to dar, ale taki wymagający wielu innych darów, na przykład czasu, cierpliwości, i szukania sposobów na bycie dobrym ojcem w niedobrym świecie. I jak to w dobrym podcaście, są ciekawi goście, chociażby
Filip Springer
.
W dużym skrócie: czułe chłopy wesoło narzekają. W sam raz do puszczenia w samochodzie, żeby dziecko zasnęło, a tata prychał pod nosem.
Sweet Teens. Anna Gacek i popkultura naszych czasów
Sweet Teens
jest o nastolatkach, ale nie dzisiejszych, tylko o nas kiedy byliśmy młodsi, kiedy internet też było młody i niewinny, już był Facebook, ale Grono.net też jeszcze było. I działy się wtedy rzeczy, które jakoś kształtowały popkulturę i naszą wyobraźnię. Odpowiednio dawno temu, żeby zapomnieć, odpowiednio niedawno, żeby na fali nostalgii zapuścić Lady Gagę po wysłuchaniu o tym, jak to było z jej suknią z mięsa.
Wszystkich omawianych podcastów możecie wygodnie posłuchać w całości w aplikacji Audioteka. A w
Audioteka Klub
pierwsze 14 dni macie zupełnie za darmo. 
Artykuł powstał we współpracy z Audioteką.
Polecamy też nasz wybór audioseriali:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA