Logo
  • DONALD
  • WPROST: PIS ROZWAŻA SCENARIUSZ PODWÓJNYCH WYBORÓW W SIERPNIU

Wprost: PiS rozważa scenariusz podwójnych wyborów w sierpniu

05.05.2020, 10:30
fot. East News
Wprost
informuje, że Prawo i Sprawiedliwość rozważa kolejną opcję związaną z wyborami prezydenckimi, które zaplanowane są na 10 maja. Jeśli partii Jarosława Kaczyńskiego nie uda się przeforsować opcji przeprowadzenia wyborów w formie głosowania korespondencyjnego, wówczas
rozważane jest ogłoszenie stanu klęski żywiołowej, dymisja rządu Mateusza Morawieckiego i zorganizowanie podwójnych wyborów - parlamentarnych i prezydenckich.
- Andrzej nie wygra wtedy w pierwszej turze, nie dostanie 50 proc, a w naszych wewnętrznych badaniach ma dziś 57 proc., ale i tak wygra wybory. A jaki będzie wynik Platformy Obywatelskiej z Małgorzatą Kidawą-Błońską? - mówi źródło Wprost.
Bez wątpienia byłaby to również
kara dla posłów Porozumienia
. Już teraz politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiadają, że jeśli posłowie z ugrupowania Jarosława Gowina nie poprą ustawy o głosowaniu korespondencyjnym będą zmuszeni opuścić Zjednoczoną Prawicę.
Jeśli faktycznie odbyłby się kolejne wybory parlamentarne, wówczas posłowie Porozumienia
nie mieliby co liczyć na wspólną listę z Prawem i Sprawiedliwością.
Według tygodnika wybory parlamentarne i prezydenckiego zgodnie z planem PiS miałby się odbyć pomiędzy
9 a 16 sierpnia.

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia wysyłamy codziennie na Telegramie. Wystarczy zainstalować aplikację Telegram i kliknąć tu: https://t.me/donaldplnews

Instagram: https://www.instagram.com/donald.pl

Sprawdź naszą stronę główną:

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA