Logo
  • DONALD
  • SZEF FALANGI ZAPOWIADA 10 000 NARODOWCÓW W WARSZAWIE GOTOWYCH DO DZIAŁANIA

Szef Falangi zapowiada 10 000 narodowców w Warszawie gotowych do działania

30.10.2020, 13:00
Szef Falangi Bartosz Bekier
w rozmowie z Onetem przekazał, że w najbliższy weekend w Warszawie ma pojawić się około
10 tysięcy narodowców
. Wszystko
w związku z protestami
przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.
"Większość środowisk narodowych przyjęła tę decyzję z aprobatą. Uważamy, że przestrzeganie konstytucji będzie teraz pełniejsze. Choć część naszego środowiska, która bardziej od wartości katolickich ceni sobie wartości konserwatywno-liberalne, uważa, że ten wyrok jest niepotrzebny" - mówi Bekier w rozmowie z Onetem.
Lider Falangi uważa, że w cały weekend będą trwały protesty środowisk nie popierających wyroku TK
:
- Oni faktycznie mobilizują się na piątek, ale ja uważam, że to będzie cały weekend, bo w niedzielę odbywają się msze święte, które w zeszłym tygodniu były zakłócane, więc tego dnia będzie z kolei mobilizacja po naszej stronie. Myślę, że formuła będzie podobna jak miało to miejsce w poprzednich dniach, ale ze zwiększoną liczbą ludzi po obu stronach. Bo my, podobnie jak druga strona, także mobilizujemy ludzi. Będzie więcej ludzi, więc policji będzie trudniej to kontrolować, co sprzyja nieprzewidywalnym zdarzeniom.
Jeśli po którejkolwiek ze stron pojawią się prowokatorzy, to niewykluczone, że dojdzie do walk na większą skalę. Myślę, że radykałowie po obu stronach sporu szykują się na ten scenariusz
- mówi Onetowi Bekier.
- Do wczoraj uważałem, że szanse na stracie dwóch środowisk wynoszą 95 procent. Ale kiedy usłyszałem apele drugiej strony, żeby zostawić kościoły i ich obrońców samym sobie, bo to nie służy ich sprawie, to myślę, że ta możliwość spadła może do 70 procent - dodaje.
Bartosz Bekier podkreśla, że
środowiska narodowe zjednoczą się na weekend
by razem bronić „miejsc ważnych dla polskiej tożsamości”:
- Wśród narodowców istnieje niepisane porozumienie, że wszelkie spory w środowisku zostają obecnie odstawione na bok, ponieważ sytuacja dojrzała do tego, że trzeba się porozumieć ponad podziałam
i. Podczas najbliższego weekendu będziemy wszyscy występować jako jeden podmiot. Stawiam, że będzie nas 10 tysięcy
- mówi.
- Na każdy scenariusz nikt nie jest w stanie się przygotować, ale wiem, że w ochronę miejsc ważnych dla polskiej tożsamości zaangażowane są osoby, które wcześniej odpowiadały za bezpieczeństwo marszów niepodległości i które szkoliły się w zakresie ochrony zgromadzeń publicznych czy przeciwdziałania panice, więc myślę, że będziemy dobrze przygotowani - dodaje.
Według zapowiedzi szefa Falangi
1/3 ludzi, którzy pojawią w Warszawie będzie wyszkolona z taktyk walki ulicznych
:
- Jedna trzecia do połowy ogólnej liczby. Bo oczywiście będą też ludzie, którzy dotychczas nigdy nie angażowali się w takie spory polityczne. Na skrzynki mailowe naszych organizacji napływa mnóstwo e-maili od ludzi, którzy chcą wziąć w tym udział - powiedział Bekier.
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA