Logo
  • DONALD
  • KUKIZ ŚMIESZKUJE Z NAIWNOŚCI HOŁOWNI I WIESZCZY JEGO UPADEK PODOBNY DO SWOJEGO

Kukiz śmieszkuje z naiwności Hołowni i wieszczy jego upadek podobny do swojego

08.08.2023, 10:10
W weekend politycy
PSL i Polski 2050
poinformowali, że zażegnali kryzys i do wyborów pójdą wspólnie w ramach
Trzeciej Drogi.
Przypomnijmy, że pomiędzy ugrupowaniami nie było porozumienia co do dołączenia do koalicji Agrounii. Opowiadali się za tym politycy PSL. Z kolei przeciwna była Polska 2050.
Ostatecznie jednak stanęło na tym, że działacze Agrounii nie znajdą się na listach Trzeciej Drogi. Koalicyjny komitet wyborczy, by dostać się do Sejmu, musi przekroczyć próg
8 procent.
Hołownię przed współpracą z PSL
ostrzega Paweł Kukiz
. Polityk opublikował wpis na Facebooku, w którym stwierdził, że ostrzegał Hołownię przed partią ludowców. Kukiz zauważa, że jego ugrupowaniu ta
współpraca nie wyszła na dobre:
"Pamiętaj Szymon, że ja na naszych spotkaniach ostrzegałem - PSL wyroluje Ciebie prędzej czy później. PSL w 2019 wpisał do programu WSZYSTKIE nasze postulaty. A teraz zablokowali nam ustawę o referendach. I sędziów pokoju, w imię ojca (Władka) i synów ( w spółkach komunalnych). Amen".
Przypomnijmy, że Kukiz’15 wraz z PSL utworzyły wspólny klub parlamentarny PSL-Koalicja Polska w lipcu 2019 roku. Z kolei przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku podjęły decyzje o starcie ze wspólnych list. Ugrupowanie Kukiza nie było wówczas partią, więc nie nie wystartowały jako koalicja.
Ostatecznie PSL-Koalicja Polska w wyborach zdobyły 30 mandatów. 20 mandatów zdobyło PSL, 6 Kukiz'15, 1 Unii Europejskich Demokratów i 3 kandydaci niezależni. Współpraca zakończyła się w 2020 roku.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA