Logo
  • DONALD
  • Z KAMPANII "PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE" 400 TYS. ZŁ POSZŁO DO ORGANIZACJI OJCA RYDZYKA

Z kampanii "Planuję długie życie" 400 tys. zł poszło do organizacji ojca Rydzyka

07.12.2023, 13:20
fot. East News
Poseł Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza złożył wniosek w sprawie informacji o
przelewach na rzecz fundacji Lux Veritatis
Tadeusza Rydzyka, po czym opublikował odpowiedź wiceministra Waldemara Kraski. Okazuje się, że 18 października resort przekazał fundacji 192,9 tysiąca zł, a 17 listopada - 184,5 tysiąca zł. Łącznie ponad 377 tysięcy zł. 
Środki zostały przekazane w ramach realizacji umowy obejmującej "zakup czasu antenowego oraz
emisję spotów w Telewizji Trwam
w ramach kampanii Planuję długie życie". Wskazana kampania jest realizowana od 2018 roku. Ma na celu poszerzanie świadomości profilaktyki przeciwnowotworowej i kształtowanie postaw prozdrowotnych. Obecna edycja ostrzega Polaków przed skutkami palenia papierosów i picia alkoholu. 
Umowa z Lux Veritatis została zrealizowana w ramach programu Narodowa Strategia Onkologiczna na lata 2020-2030.
"Nadmieniam, że Ministerstwo Zdrowia podejmuje współpracę z fundacjami i innymi podmiotami, jeżeli jest to w interesie pacjentów i systemu ochrony zdrowia. Zakres współpracy określony w umowach wymaga posiadania koncesji wydanej przez Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego" - napisał Kraska.
 
Senator i lekarz Stanisław Karczewski pochwalił współpracę fundacji Rydzyka z Ministerstwem Zdrowia. W rozmowie z Moniką Olejnik na antenie TVN24 podkreślił, że to "bardzo dobra i bardzo szczytna kampania". 
- Co w tym złego? Świadomość społeczna jest bardzo niska i musimy uświadamiać obywateli, że należy się badać. Uważam, że każde pieniądze, aby zmniejszyć liczbę późno rozpoznawanych nowotworów, są dobre - ocenił.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. Krzysztof Brejza on Twitter: "PiSowskie Ministerstwo Zdrowia po już wyborach 15.X przelało blisko 400 tys. do związanej z T. Rydzykiem Fundacji Lux Veritatis:18.X 192 tys. zł17.XI 184 tys. złNa zakup spotów w tv.Pieniądze pochodziły z ... Narodowej Strategii Onkologicznej. pic.twitter.com/RGMeNUdSuQ / Twitter"https://x.com/KrzysztofBrejza/status/1732451060000620702?s=20
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA