Logo
  • DONALD
  • SZPITAL, W KTÓRYM PRACUJE MAMA GINEKOLOG, WYDAŁ OŚWIADCZENIE I ODCINA SIĘ OD JEJ ZACHOWANIA

Szpital, w którym pracuje Mama Ginekolog, wydał oświadczenie i odcina się od jej zachowania

08.02.2023, 13:30
Nicole Sochacki-Wójcicka
znana jako Mama Ginekolog niezbyt dobrze rozpoczęła nowy rok. Najpierw spadła na nią krytyka za jej żale na temat niechęci do wpłacania na jej zbiórkę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a teraz influencerka została skrytykowana za wyznanie, że
przyjmuje swoje koleżanki w placówce NFZ bez kolejki.
Sochacki-Wójcicka pracuje jako lekarz ginekolog w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a konkretnie w poradni ciąż mnogich. Mama Ginekolog na Instagramie otwarcie przyznała, że przyjmuje swoich znajomych i rodzinę do gabinetu publicznego na NFZ poza kolejkami.
Zapewniała też, że zezwala na to zarząd placówki
, w której pracuje:
-
To jest normalne,
że każdy lekarz, w każdej specjalizacji zajmuje się swoimi znajomymi, rodziną w swoim wolnym czasie [...]. Każdy tak robi. Ja o tym rozmawiałam z zarządem, z profesorem. To jest normalne. To jest też sposób, żeby skrócić kolejki i dostęp po prostu do lekarza - mówiła.
Wiola vel Pudi, znana na Instagramie jako Niewyparzona Pudernica, poinformowała, że wysłała zgłoszenie do
Izby Lekarskiej.
Sprawą zainteresował się NFZ
. Zażądano wyjaśnień od placówki w której pracuje Mama Ginekolog:
Dziś
Zarząd Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
wydał
oświadczenie
w tej sprawie. Zaprzeczył, jakoby wyraził zgodę na takie działanie Mamy Ginekolog.
"W związku z pojawiającymi się w mediach licznymi informacjami dotyczącymi wypowiedzi pracownika naszego Centrum, lekarz rezydent Nicole Sochacki-Wojcickiej, powstałych na podstawie jej osobistej działalności w przestrzeni publicznej, niniejszym, jako Prezes Szpitala informuję, iż
nigdy Zarząd Spółki,
którego jestem jedynym reprezentantem od kwietnia 2021 r.,
nie wyrażał zgody na działalność
, na którą wskazywała w swoich wypowiedziach lek. rezydent Nicole Sochacki-Wójcicka" - napisano.
"Dotyczy to zarówno jej osoby, jak i wszystkich pozostałych lekarzy zatrudnionych w Centrum. Na powyższe postępowanie Prezes Zarządu nigdy zgody nie wyraził ani nigdy zgody takiej nie wyrazi w przyszłości. Ponadto Prezes Zarządu nigdy nie rozmawiał na ten temat z żadnym pracownikiem Szpitala, włącznie z lek. rezydent Nicole Sochacki- Wójcicką i nigdy w przyszłości, z żadnym lekarzem takiej rozmowy nie przeprowadzi" - dodano.
Placówka
powołała także zespół kontrolny
, który ma sprawdzić, jak wygląda sytuacja i wskazać rekomendacje. Na ich podstawie lekarka mogłaby zostać ukarana:
"Jednocześnie informuję, iż w celu wyjaśnienia przedmiotowej sprawy, na polecenie Prezesa, powołany został w dniu wczorajszym zespół kontrolny i na podstawie protokołu pokontrolnego z wnioskami i rekomendacjami zostaną podjęte oficjalne decyzje, ze wszystkimi potencjalnymi konsekwencjami prawnymi lub organizacyjnymi wobec osób podejmujących działalność niezgodną z prawem, lub etyką lekarską. Jednocześnie wskazuję, iż w przypadku realizowanych przez uprawnione podmioty kontroli zewnętrznej (dotyczy to wszystkich uprawnionych podmiotów mających kompetencje kontrole wobec szpitala i jego pracowników), pracownicy Szpitala, razem z kadrą zarządzającą oraz Prezesem Szpitala, są do całkowitej dyspozycji i będą współpracować w pełnym zakresie, w sposób całkowicie transparentny, w celu pełnego wyjaśnienia przedmiotowej sprawy" - stwierdzono.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA