Logo
  • DONALD
  • KORWIN-MIKKE ZAPOWIEDZIAŁ NOWĄ PARTIĘ, CHCE WALCZYĆ Z SOCJALIZMEM, UNIĄ EUROPEJSKĄ I OGÓLNIE TYM CO ZWYKLE

Korwin-Mikke zapowiedział nową partię, chce walczyć z socjalizmem, Unią Europejską i ogólnie tym co zwykle

15.11.2023, 09:45
fot. East News
Janusz Korwin-Mikke
potwierdził, że zamierza założyć nową partię, a wniosek o jej rejestrację złoży w najbliższych dniach. Jak powiedział Gazecie.pl, chęć przystąpienia do jego nowego ugrupowania już zadeklarowało około 350 osób.
Przypomnijmy, że pod koniec października Rada Krajowa
Nowej Nadziei
podjęła decyzję, że Korwin nie będzie mógł kandydować już z list partii. To pokłosie konfliktu, który rozwinął się w Konfederacji po wyborach, gdy Korwin zaczął obwiniać działaczy ugrupowania za słaby wynik. Sam został natomiast oskarżony o sabotowanie kampanii i zawieszony w prawach członka partii. 
Korwin zapowiedział wówczas, że sprawdzi, czy w Nowej Nadziei "da się zaprowadzić ponownie porządek". Jednocześnie zapowiadał, że myśli o założeniu nowej partii.
W zeszłym tygodniu zaapelował na Twitterze o
deklaracje gotowości dołączenia do jego nowego projektu politycznego
"Przez kilka dni badałem nastroje w NN, wczoraj byłem na spotkaniu z "Młodzieżą dla Wolności" - a obecnie rozglądam się, jakie poparcie byłoby poza Partią. 13.go zaprzysiężony zostaje nowy skład Sejmu, przestaję być posłem NN i KONFEDERACJI – i będę miał formalnie rozwiązane ręce. Proszę więc o odpowiedź: kto byłby chętny wstąpić do mojej nowej partii (ze znanym wszystkim programem)? Nie – tu nie chodzi o kliknięcie ZA lub PRZECIW. To można zrobić bez żadnej odpowiedzialności. Ja pytam poważnie" - pisał.
Zamieścił też szczegółową "instrukcję" będącą "zobowiązaniem do wstąpienia do nowej partii".
"Nakierowana jest na ludzi, którzy nie byli w żadnej partii politycznej, ale, oczywiście, mogą się też zgłaszać aktualni i byli członkowie NN, KNP, UPR i ew. innych partii politycznych. Od razu wyjaśniam: poparcie musiałoby być naprawdę masowe by nowa partia wzięła udział w najbliższych wyborach samorządowych; zakładam na razie start w wyborach do PE i Sejmu. Jeśli więc ktoś poważnie (a
poważne są działania poparte pieniędzmi!
) popiera założenie przez mnie nowej partii politycznej, powinien wysłać na adres [email protected] warunkowe zgłoszenie do tej partii".
Teraz w rozmowie z Gazetą.pl Korwin-Mikke przekazał, że
zgłosiło się do niego około 350 osób.
 - Zapowiedziałem, że czynię konkretne kroki, by założyć własną partię. Czekałem, żeby sprawdzić, ile osób się do mnie zgłosi. To ludzie, którzy podpisali zgłoszenie, że zobowiązują się wstąpić do partii i będą płacili składki. Zostały zadane bardzo konkretne pytania. Zamierzam ją założyć, ale czy ona zostanie zarejestrowana, to inna sprawa - mówi. 
Przede wszystkim nastawiamy się na Unię Europejską, przeciwko eurosocjalizmowi
- zapowiadaj, dodając, że chodzi przede wszystkim o "walkę z faszyzmem, socjalizmem i podobnymi".
- W najbliższych dniach zostanie złożony wniosek do sądu. Realny jest ten tydzień. Może się tak zdarzyć, że sąd nie zdąży zarejestrować i wystartujemy jako komitet wyborczy wyborców.
Przypomnijmy, że polityk nie dostał się do Sejmu w wyborach 15 października. Jego mandat zgarnęła
Karina Bosak
, żona Krzysztofa Bosaka, która zdobyła ponad dwa razy więcej głosów niż Korwin-Mikke.
 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. Janusz Korwin-Mikke on Twitter: "Drogie Sympatyczki, Szanowni Sympatycy!Dostaję zewsząd, w proporcji 3:1, wezwania, by (założyć nową partię)/(walczyć o zasady w ramach Nowej Nadziei). Przez kilka dni badałem nastroje w NN, wczoraj byłem na spotkaniu z „Młodzieżą dla Wolności" - a obecnie rozglądam się, jakie... / Twitter"https://x.com/JkmMikke/status/1722661106605310140?s=20
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA